Płytki ceramiczne - trendy na 2018 rok

Jakie trendy będą dominować we wzornictwie i wyposażeniu wnętrz? Czy projektanci będą rozwijać silne dotychczas nurty, czy też pojawią się nowe motywy? Sprawdźmy, co będzie na topie we wzornictwie płytek ceramicznych.

Inspiracją dla projektantów pozostaje natura. Niezaprzeczalnie ciepłe drewno, z jeszcze wyraźniejszym rysunkiem jego struktury, będzie zdobiło zarówno ściany jak i podłogi naszych łazienek, kuchni, ale też innych wnętrz. Kompromis pomiędzy tym co piękne, a tym co funkcjonalne, jest już za nami – możemy wybierać efektowne, ale niewymagające specjalnej pielęgnacji i impregnacji drewnopodobne płytki ceramiczne. Designerzy polecają zarówno coraz bardziej realistyczne odwzorowania naturalnego surowca, jak i wszelkie wariacje na jego  temat.

Naturalnie kamień

Drugi trend we wzornictwie, który będzie dominował we wnętrzach, to kamień. Zarówno wzór szlachetnego marmuru, jak i wapienia niezmiennie cieszy się atencją projektantów.

Motywy natury to nieodłączny element ulubionych przez architektów aranżacji – minimalizm, proste wnętrza z elementami zaczerpniętymi z przyrody – drewnem, kamienieniem czy motywami roślinnymi – sprzyjają nurtom eko, gdzie odpoczynek, relaks i równowaga są wyznacznikiem sposobu życia. Stawiamy na prosty, ale jednocześnie ciepły i naturalny wystrój

- powiedziała Viktoria Ovsianytska, Menadżer Produktu marki Opoczno.

Innym materiałem chętnie wykorzystywanym w tym sezonie przez architektów,
a jednocześnie wpisującym się w minimalistyczną estetykę, jest beton architektoniczny.

Siła wyrazu

2018 będzie także rokiem płytek strukturalnych. Formy płytek 3D, które pojawiły się już jakiś czas temu, będą rozwijać się i ewoluować. Na ścianach łazienek pojawią się trójwymiarowe motywy roślinne czy geometryczne, ale takie, które ocieplają wnętrza.

Świat designu czerpie garściami z natury. Taka tendencja może być przeciwwagą dla eksploatacji otaczającej nas przyrody. Z pewnością wykorzystanie materiałów wzorowanych na naturalnych wpisuje się w trend eko, dzięki któremu zbliżamy się do natury w wielu dziedzinach życia .

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.