Meble do salonu w 4 różnych stylach

Stylowe meble do salonu powinny godnie reprezentować nasze upodobania estetyczne i dobrze spełniać funkcję komfortu. Nowoczesne, minimalistyczne formy szafek, wygodne i oryginalne fotele retro, a może jasne umeblowanie wnętrza w skandynawskim stylu? Sprawdźcie nasze propozycje mebli do salonu w 4 różnych stylach.

Nowoczesne meble do salonu

Nowoczesne meble do salonu to bardzo szerokie pojęcie. Proste formy, stonowana kolorystyka, nietypowe łączenie materiałów to tylko niektóre skojarzenia, które nam się nasuwają. W dzisiejszych czasach synonimem nowoczesności staje się także wygoda. Meble do salonu mają pomóc nam komfortowo mieszkać, dlatego coraz częściej rezygnujemy z dekoracyjnych form na rzecz funkcjonalnej prostoty.

Gładkie fronty szafek, geometryczne podziały i maksymalna oszczędność zdobień pomogą nam zbudować przestronne i komfortowe wnętrze. Możemy postawić na ciemne meble do salonu, na przykład w kolorze modnego antracytu lub jasne, odbijające światło powierzchnie w bieli. Nowoczesny styl i dużą wygodę zapewnią nam sofy modułowe o prostych formach, które pozwalają stworzyć strefę wypoczynku dobraną do naszych potrzeb i wymiarów salonu.

Meble wypoczynkowe. Jak meble wypoczynkowe pomagają dbać o zdrowie? >>

Białe meble do salonu - skandynawski klimat

Białe meble do salonu nigdy nie wychodzą z mody. Potrafią nie tylko stworzyć przyjemny klimat wnętrza, ale także dodatkowo je powiększyć. Jasne kolory prezentują się korzystnie szczególnie w małych pomieszczeniach – przestrzeń wydaje się jaśniejsza i większa. Białe meble do salonu świetnie nadają się do tego, by stworzyć we wnętrzu klimat skandynawski, gdzie królują jasne barwy i naturalne materiały. Możemy wybrać meble drewniane, w których odcień materiału spotyka się z jasnym kolorem farby. Matowe lub błyszczące – te drugie będą odbijać światło, dublując dodatkowo przestrzeń. Białe meble do salonu sprawią, że wnętrze wyda się jasne, wypełnione światłem.

Białe meble - z czym je łączyć? >>

Meble do salonu Ikea - praktyczne przechowywanie

Praktyczne meble do salonu Ikea pozwalają urządzić wspólną przestrzeń nowocześnie i wygodnie. Jedną z propozycji szwedzkiej marki jest zagospodarowanie ściany za pomocą sosnowych szafek IVAR. Jeśli meble do salonu mają służyć przechowywaniu rzeczy kilku osób, warto pomalować je na różne kolory tak, aby każdy mógł łatwo zapamiętać, która część należy do niego. Dzięki temu proste, minimalistyczne meble nabiorą zabawnego charakteru, a w przypadku rodziny z dziećmi, pomogą zachować porządek, nauczą dbania o swoją osobistą przestrzeń. Uniwersalne, proste formy mebli do salonu Ikea pozwolą dopasować je do każdego wnętrza, które nie boi się nowoczesnych rozwiązań.

Meble do salonu Agata Meble - retro w nowym wydaniu

Ci, którzy mają w sobie nutkę sentymentalizmu, powinni wybrać meble do salonu Agata Meble w stylu modern retro. Obłe kształty sof i foteli, charakterystyczne, drewniane nóżki, lakierowane fronty szafek, prostokątne komody z przeszkleniami to cechy charakterystyczne mebli z lat 50., 60. i 70. – pora nadać im odrobinę nowoczesności! Na tym właśnie polega styl modern retro, w którym tradycja łączy się z tym, co współczesne. Zestaw mebli, nawiązujących do minionej epoki możemy swobodnie połączyć z barwnymi tkaninami o dużych, barwnych wzorach, które ożywią całą przestrzeń.

Meble do salonu Allegro - zakupy przez internet

Poszukując odpowiednich mebli do salonu, często decydujemy się na zakupy w sieci. Internet daje nam możliwość znalezienia wyposażenia wnętrza w każdym stylu. Możemy zdecydować się na wspomniany już styl nowoczesny, który zaskakuje nas nietypową formą mebli do salonu, przytulny styl skandynawski, gdzie królują biele i naturalne materiały lub barwny styl retro, który przyciąga nas klimatem dawnych lat. Pamiętajmy, aby oprócz estetyki zwracać uwagę na komfort mebli do salonu, które mają przez lata służyć naszej codziennej wygodzie.

Więcej o: