Lekkość na wagę złota

I w dużym domu i w małej kawalerce jest potrzebne wygodne miejsce do spożywania posiłków. W tym wielofunkcyjnym pokoju niewielki stół umownie wydziela zasięg dwóch aneksów: kuchennego i wypoczynkowego.

W niewielkiej kawalerce jedno pomieszczenie musi pełnić kilka funkcji, które na dodatek nie powinny ze sobą kolidować. Urządzenie takiego wnętrza nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza gdy jego wygodzie ma towarzyszyć również estetyczny wygląd. Tutaj poradzono sobie z tym wzorcowo. Są meble służące do spania, do odpoczynku i do przechowywania. Wygospodarowano także miejsce na stół - niezbyt duży, ale w zupełności wystarczający, by wygodnie zjeść obiad czy kolację w kilkuosobowym gronie.

Na jadalnię przeznaczono część pokoju znajdującą się w najbliższym sąsiedztwie aneksu kuchennego. W jej wyposażeniu jest metalowy stół z okrągłym szklanym blatem i krzesła z nowoczesnego tworzywa sztucznego imitującego szkło. Właśnie te przezroczyste materiały sprawiły, że ustawione centralnie meble nie zdominowały wnętrza - wydają się bowiem znacznie mniejsze i lżejsze niż są w rzeczywistości, można powiedzieć, że wręcz niewidoczne. Na wrażenie większej przestronności pomieszczenia niebagatelny wpływ ma również kolorystyka. Wybrano biele i szarości, czyli barwy "oddalające się" od patrzącego.

Więcej o: