Mały domek na kółkach był jego marzeniem. Mieszka tu ze swoją dziewczyną i psem

Mały domek na kółkach był marzeniem Aleka. Zaaranżował w nim salon, kącik do pracy, kuchnię, sypialnię oraz łazienkę z prysznicem. Zaglądamy do środka!

"Small house movement" to ruch wielbicieli maleńkich, często mobilnych domów. Zwolenników tego typu rozwiązań wciąż przybywa. Pokazywaliśmy Wam niedawno uroczy domek Brittany Yunker o powierzchni zaledwie 9 m kw. Zobaczycie go tu>>

Mały domek dla pary i psa

Zaglądamy dziś do kolejnego małego domku. Alek Lisefski jest projektantem stron internetowych interesującym się sztuką i architekturą. Postanowił stworzyć własny, niewielki domek w którym zamieszkał ze swoją dziewczyną Anjali i psem wabiącym się Anya.

Domek ma wymiary 2,5 m na 6 m. Powstał na bazie przyczepy kempingowej, dzięki czemu można go łatwo przetransportować w dowolne miejsce.

fot. tiny-project.com

Dom stworzony przez Alexa, składa się z salonu, w którym zaaranżowano kącik do pracy i miejsce do jedzenia, kuchni, sypialni oraz łazienki z prysznicem.

Mieszkając na tak małej przestrzeni, jestem zmuszony żyć w prostszy, bardziej zorganizowany i efektywny sposób. Nie mogę bez opamiętania gromadzić rzeczy, ubrań i bibelotów bo po prostu nie mam na to miejsca.

- pisze na swojej stronie internetowej Alek Lisefski.

Domek ma aż 10 okien, w tym kilka dużych od strony południowej. Bryła domku została bardzo dobrze przemyślana. Dzięki jej ukształtowaniu i odpowiedniemu rozmieszczeniu przeszkleń, dom jest ogrzewany pasywnie. Pozwala to znacznie zaoszczędzić koszty.

Jak Wam się podoba dom Aleka?

Zobacz wideo
Więcej o: