Stary domek letniskowy w nowym wydaniu

Udana modernizacja wakacyjnego domku.

Trójkątne, drewniane domki letniskowe typu Brda, były jednymi z najpopularniejszych modeli w Polsce. Stawialiśmy je na działkach czy spędzaliśmy w nich całe tygodnie w ośrodkach wczasowych. Podobne domki, znaleźć można także w wielu europejskich miejscowościach.

Dzisiaj pokazujemy Wam domek nad jeziorem, w pobliżu belgijskiej miejscowości Brecht (ok. 30 km od Antwerpii) . Właściciele chcieli powiększyć i zmodernizować dom o powierzchni 26 m kw., nie tracąc jednocześnie jego ciekawej formy. O pomoc poprosili architektów ze studia dmvA. Koncepcja architektoniczna opiera się na dialogu pomiędzy starym i nowym, szkłem i drewnem, tym co przytulne i tym co otwarte.

Do istniejącego obiektu, dobudowano nowoczesną bryłę, dzięki czemu powierzchnia domu zwiększyła się o ponad 25 m kw . Zaaranżowano tu jadalnie z biblioteką oraz niewielką łazienkę. Nowa część domu jest z obu stron przeszklona, aby właściciele mogli cieszyć się widokiem na las i rzekę. Kiedy mieszkańcy zechcą nieco więcej prywatności, mogą zasłonić okna ruchomymi panelami.

Jak Wam się podoba ten domek?

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.