Niezwykły, sielski dom Annie Sloan, kreatorki światowej marki farb do mebli

Annie Sloan 25 lat temu stworzyła markę farb do mebli, które dziś należą do światowej czołówki. Nam pokazuje swój niezwykły dom. W nim testuje wszystkie produkty, jakie tworzy. Maluje nimi meble, których używa na co dzień. Z zewnątrz dom wygląda niepozornie, ale w środku...

Annie Sloan o swoich farbach i o tym co można z nimi zrobić mogłaby mówić godzinami. Zna swoje produkty na wylot. Kiedy opowiada o efektach, jakie można dzięki nim uzyskać, widać w tym autentyczną pasję. Nic dziwnego, że jej produkty, które sygnuje własnym nazwiskiem, zdobyły uznanie na - bez mała - całym świecie. Nam pokazuje swój dom we Francji, który sama urządziła i udekorowała. Niemal każdy element wystroju, wszystkie meble, a nawet podłogi i ściany, pomalowała sama własnymi farbami. Jeśli spełnią jej wysokie wymagania, mogą trafić do produkcji. Tylko tak może tworzyć produkty, które naprawdę spełniają oczekiwania klientów.

Annie Sloan w swoim domu we FrancjiAnnie Sloan w swoim domu we Francji fot. Annie Sloan/PatyNowy fot. Annie Sloan/PatyNowy

Dom we Francji

Annie Sloan pochodzi z Australii, jednak już w wieku 10 lat razem z rodzicami przeprowadziła się do Wielkiej Brytanii. Teraz dzieli czas między Brytanią, a Francją, gdzie ma dom w Normandii. Kupiła go ponad 20 lat temu za niewielkie pieniądze. Jest to typowy wiejski, stary dom. Reprezentuje prostą, lokalną architekturę. To jednak odpowiadało Annie. Poszukiwała prostoty i autentyczności, jaką mogła znaleźć tylko tam. Dom jednak wymagał kilku zmian i remontu. Do dziś Annie nieustannie coś w nim zmienia, przy okazji testując swoje kolejne produkty. Niemal wszystkie zdjęcia w katalogach, reklamujących farby Annie Sloan, zostały wykonane właśnie w tym domu.

Rustykalne wnętrza we francuskim stylu

Annie chciała ocalić rustykalny, francuski klimat wnętrz. Dlatego pozostawiła nierówne ściany, drewniane schody i lokalne meble. Wszystko malowała swoimi farbami testując różne efekty, które najlepiej podkreślają sielską stylistykę.

Dziś firma Annie Sloan obchodzi swoje 25-lecie. Nie zamierza się jednak zatrzymywać. Na rynku są dostępne już nie tylko farby do mebli, ale także do ścian i szereg innych produktów, jak woski, lakiery, szablony malarskie. Ponadto niedawno Annie Sloan wydała kolejną książkę "Kolorowe Pomysły na dekorację mebli i nie tylko". Listę sklepów oferujących farby Annie Sloan w Polsce znajduje się na stronie www.farbyaniesloan.pl .

Zobacz wideo
Więcej o: