Zewnętrzne oświetlenie domu: lampa z czujnikiem ruchu

Lampa z czujnikiem ruchu to element oświetlenia, który ma nam zapewnić większe poczucie bezpieczeństwa - umieszczona w odpowiednim miejscu, zaskoczy intruza. Jej światło przyda się również na podjazdach, ścieżkach prowadzących do domu oraz w miejscach trudno dostępnych - pomoże nam trafić do obranego celu. Wybierzmy lampę z czujnikiem ruchu, która najlepiej sprawdzi się w otoczeniu naszego domu.

Lampa zewnętrzna z czujnikiem ruchu - jakie funkcje spełnia?

Zewnętrzna lampa z czujnikiem ruchu umieszczona przy wejściu do naszego domu sprawia, że czujemy się bezpieczniej. Stanowi ona swoisty sygnał alarmowy, który informuje nas, że nie jesteśmy sami. Przyda się również w momencie, gdy spodziewamy się gości lub czekamy na powrót naszych domowników - mamy pewność, że niezależnie od godziny powrotu, trafią bezpiecznie do domu. Lampa z czujnikiem ruchu przydaje się szczególnie wtedy, gdy do naszego domu prowadzą strome schody - oblodzone lub lub mokre od deszczu mogą stanowić nie lada wyzwanie, gdy jesteśmy otoczeni ciemnością. Lampy wyposażone w czujnik ruchu to wybór, który pomoże nam ograniczyć koszty. Zazwyczaj są one zdecydowanie niższe, niż rachunki za oświetlenie, które wymaga wygaszenia. Lampa z czujnikiem ruchu pomoże zabezpieczyć dom w czasie naszego wyjazdu - nieoświetlony dom to interesujący obiekt dla potencjalnych złodziei, warto zapewnić mu odpowiednią ochronę.

Lampa z czujnikiem ruchu - na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Wybierając lampy zewnętrzne, zawsze miejmy na uwadze całe toczenie naszego domu. Warto umieścić punkty świetlne w takich miejscach, aby nie przeszkadzały naszym sąsiadom, ale również nie raziły nas samych. Intensywne światło zwróci naszą uwagę, ale może utrudniać nam spokojny sen. Zróżnicowane modele lamp z czujnikiem ruchu pozwalają wybrać formę, która doskonale wpisze się w styl naszej przydomowej przestrzeni. Oprócz funkcji oświetleniowej, zapewnia także przyjemną dla oka dekorację. Możemy wybrać lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu w tradycyjnym stylu - przypominające stare latarnie lub minimalistyczne formy w nowoczesnym stylu. Kolor światła oraz jego natężenie zależy od konkretnego modelu oraz wybranego rodzaju lampy. Niektóre posiadają regulację poziomu oświetlenia oraz jego zasięgu. Intensywny blask lampy z czujnikiem ruchu sprawdzi się w miejscach, które wymagają większej kontroli. Delikatniejsze światło zapewni lepszą widoczność w miejscach o nierównej powierzchni, a także na podjeździe czy ścieżce prowadzącej do domu.

Lampa led z czujnikiem ruchu - inteligentne rozwiązanie

Energooszczędna lampa led z czujnikiem ruchu to bardzo popularny wybór, który sprawdzi się w otoczeniu naszego domu. Wybrane modele wyposażone są w dodatkowe funkcje - możemy m.in. ustawić natężenie światła oraz czas opóźnienia wyłączenia. Przydatny do ogrodu będzie tzw. czujnik zmierzchu. Dzięki niemu lampa będzie uruchamiać się dopiero po zmroku. Lampa z czujnikiem laserowym ma natomiast większy zasięg - obejmie swoim światłem dużą powierzchnię. Tego typu inteligentne rozwiązania pozwalają dobrać model, który spełni nasze potrzeby. Możemy wybrać lampę led z czujnikiem ruchu w różnym kształcie - dyskretną formę naścienną, dającą punktowe światło, wersję podłogową w postaci słupka, bezprzewodowy plafon lub kinkiet.

Lampa solarna z czujnikiem ruchu - trwałość i energooszczędność

Coraz chętniej wybieranym oświetleniem do naszej przydomowej przestrzeni są lampy solarne z czujnikiem ruchu. Wyposażone w ogniwa krzemowe, gromadzą energię słoneczną, którą zużywają po zmierzchu, dając przyjemne światło przez kilka godzin. Taki system sprawia, że nie potrzebują dodatkowego zasilania. Możemy dobrać do naszego ogrodu ciekawe, niebanalne formy lamp solarnych z czujnikiem ruchu. Efektowne latarenki, żarówki, które możemy zawiesić na sznurku w dowolnym miejscu, tworzące romantyczną dekorację, minimalistyczne słupki świetlne z ostrym zakończeniem, które wbijemy w ziemię. Doskonale spełnią swoją funkcję w ogródku, na tarasie, przy wjeździe na naszą posesję.

Lampy z czujnikiem ruchu mogą mieć różne formy. Lampki solarne sprawdzą się także na tarasie czy balkonieLampy z czujnikiem ruchu mogą mieć różne formy. Lampki solarne sprawdzą się także na tarasie czy balkonie Fot. Castorama

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.