Nowa gdańska inwestycja z muralem w tle

Komfort, harmonia i dobre samopoczucie mieszkańców to cele nadrzędna, jakie przyświecały twórcom kompleksu mieszkalnego w Gdańsku, zaprojektowanego przez studio Roark. Vialo ma spełniać założenia duńskiej filozofii szczęścia - hygge. Projekt sprzyja życiu w zgodzie z naturą - w otoczeniu zieleni i elementów sztuki, którą godnie reprezentuje barwny mural.

Duńczycy uznawani są za ekspertów od szczęścia - zajmują czołowe miejsca w rankingach, dotyczących zadowolenia z życia. Hygge to popularna koncepcja rodem z Danii, która ma wprowadzić harmonię i relaks do naszej codzienności. Stała się ona inspiracją do stworzenia Vialo - inwestycji, która ma zapewnić mieszkańcom poczucie spokoju i błogiego spełnienia.

Mają temu służyć różne elementy, znajdujące się w obrębie kompleksu Vialo. Trzy budynki wpisane są w naturalny, malowniczo ukształtowany krajobraz, gdzie nie brakuje kojącej zieleni, sprzyjającej chwilom błogiego relaksu na łonie natury. Nie od dziś wiadomo, że otoczenie zieleni znacząco poprawia nasze samopoczucie i pozytywnie wpływa na stan zdrowia. Projektanci z pracowni architektury krajobrazu zadbali o to, by w obrębie osiedla nie zabrakło miejsca na wypoczynek i aktywność fizyczną w otoczeniu natury. Nie bez znaczenia jest również element sztuki, który doskonale wpisuje się w założenia duńskiej mody hygge. Kolorowy mural Ideamo, utrzymany w duchu skandynawskim, stanowi odpowiednie dopełnienie przemyślanej koncepcji, wedle której mieszkańcy mają korzystać w pełni z uroków codzienności i spełniać na każdej płaszczyźnie życia.

Nie bez znaczenia są również nazwy trzech budynków, tworzących przestrzeń inwestycji Vialo. Atmosfera, Spokój i Harmonia wydają się być zbiorem dobrych życzeń dla ich mieszkańców. Są dopełnieniem obranej przez dewelopera TPS Reapolis koncepcji hygge, wedle której permanentny stan, w której czujemy się naprawdę dobrze, jest jak najbardziej możliwy do osiągnięcia. To mieszkańcy mają stanowić centrum tego małego, przytulnego świata, co podkreślają twórcy projektu.

Interesują nas potrzeby ludzi, bo projektowanie jest spełnianiem potrzeb. Zawsze szukamy rozwiązań urbanistycznych i architektonicznych, które sprzyjają zdrowiu mieszkańców: fizycznemu, mentalnemu oraz społecznemu. Przekłada się to na kameralne wnętrza urbanistyczne, spokojną architekturę, dużo zieleni i miejsca, w których mieszkańcy mają okazję wspólnie spędzać czas – dzięki temu tworzą się małe społeczności. Nasze pragnienie projektowania zdrowych osiedli połączyliśmy z zamiłowaniem inwestora do duńskiego designu – posłużyła nam do tego filozofia skupiająca się na dobrym, spokojnym życiu.

- mówi Jakub Bladowski, Prezes Zarządu Roark Studio.

Zlokalizowane u zbiegu ul. Kopernika i ul. Wronia w Gdańsku Aniołkach trzy budynki, zostaną oddane do użytku jeszcze tego lata. Inwestycja zajmuje łącznie 2600 m2 powierzchni, gdzie malowniczy krajobraz tworzy zgrany duet z komfortowo zaprojektowaną przestrzenią budynków.

Zieleń w otoczeniu budynków - VialoZieleń w otoczeniu budynków - Vialo Fot. materiały prasowe

Więcej o: