Drzwi ażurowe w domowej aranżacji wnętrz

Praktyczne drzwi ażurowe świetnie sprawdzą się w miejscach, gdzie dobra wentylacja jest szczególnie ważna. Dzięki nim nasze produkty w szafce kuchennej czy ubrania w garderobie nie ulegną zawilgoceniu. Ciekawa powierzchnia drzwi ażurowych ma również niepowtarzalny urok - podpowiadamy, w jakich aranżacjach sprawdzą się najlepiej.

Drzwi ażurowe białe - skandynawski urok

Białe drzwi ażurowe sprawdzą się w aranżacjach, gdzie naturalne materiały i jasne kolory tworzą przytulny, urokliwy klimat domowych przestrzeni. Skandynawski urok białych, drewnianych frontów sprawdzi się w wielu pomieszczeniach. Doskonale pasuje do sypialni - jasne, ażurowe drzwi do szafy będą się prezentowały bardzo estetycznie na tle ścian w odcieniach szarości, błękitów czy pudrowego różu. Takie rozwiązanie zapewni naszym ubraniom świeżość - przepływ powietrza sprawi, że nie będą one ulegać zawilgoceniu. Drzwi ażurowe białe sprawdzą się także w romantycznej aranżacji pokoju nastolatki - stworzą zgrany zestaw z pastelowymi kolorami i jasnymi meblami.

Drzwi ażurowe na wymiar - kiedy warto się na nie zdecydować?

Estetyczne drzwi ażurowe na wymiar mogą się świetnie prezentować w wielu miejscach. Zróżnicowana powierzchnia frontów tworzy jednocześnie ciekawą dekorację pomieszczenia. Drzwi ażurowe na wymiar doskonale sprawdzą się w przedpokoju czy garderobie. W tych pomieszczeniach możemy sobie pozwolić na prześwity - izolacja dźwięków czy światła nie będzie w tym przypadku potrzebna. Drzwi ażurowe pomogą za to ochronić tego typu pomieszczenia przed wilgocią - nasze rzeczy pozostaną suche także tam, gdzie brakuje światła słonecznego. Drzwi ażurowe na wymiar pozwolą dopasować ich rozmiar do naszych potrzeb, nie tracąc ani centymetra cennej przestrzeni. Czasem nie warto iść na kompromis, decydując się na rozwiązanie, które nie zadowala nas w pełni. Drzwi ażurowe na wymiar pomogą nam stworzyć przemyślaną aranżację, w której znajdzie się miejsce na wszystko.

Ażurowe drzwi do szafy - drzwi ażurowe przesuwne

Drzwi ażurowe przesuwne pozwolą zaoszczędzić sporo miejsca. Nie będziemy musieli rezerwować przestrzeni niezbędnej do swobodnego otwierania skrzydła szafy. Drzwi ażurowe są także dobrą alternatywą dla popularnych, gładkich powierzchni drzwi przesuwnych - zróżnicowana powierzchnia będzie na pewno ciekawsza i bardziej praktyczna! Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się we wspomnianej już garderobie czy przedpokoju. Nie będziemy musieli myśleć o specjalnych odświeżaczach pochłaniających zapach - drzwi przesuwne zadbają o odpowiednią wentylację. Dzięki prześwitom ciągłe wietrzenie nie będzie już konieczne.

Drzwi ażurowe - drewniane czy z płyty?

Praktyczne drzwi ażurowe mogą być wykonane z drewna - najczęściej sosnowego lub z płyty MDF. Pierwsza wersja jest oczywiście bardzo atrakcyjna - naturalny materiał zawsze ma swój niepowtarzalny urok, druga z kolei będzie tańsza i wciąż bardzo estetyczna. Możemy zdecydować się na drzwi ażurowe z drewna, zachowując jego naturalny kolor lub postawić na płyty MDF lakierowane - ten wybór będzie szczególnie praktyczny w przypadku białego koloru. Lakierowana powierzchnia ułatwi nam utrzymanie w czystości jasnej powierzchni - bez trudu zmyjemy z niej kurz lub inne zabrudzenia.

Lakierowane drzwi ażuroweLakierowane drzwi ażurowe Fot. classen.pl

Więcej o: