Domowa suszarka na pranie - jaki model wybrać?

Suszarka na pranie to jedna z najpotrzebniejszych rzeczy w naszym domu - trudno wyobrazić sobie bez niej codzienne funkcjonowanie. Praktyczna, dobrze wykonana, pomoże nam szybko uporać się z mokrymi ubrania, nietrwała i słabej jakości - może zniechęcić do wykonywania domowych obowiązków. Podpowiadamy, jaką suszarkę na pranie warto wybrać.

Suszarka na pranie rozsuwana - suszarka aluminiowa

Praktyczna suszarka rozsuwana może być bardzo przydatna szczególnie wtedy, gdy chcemy wyprać pościel, prześcieradła czy zasłony, które najtrudniej jest rozwiesić tak, aby sprawnie wysychały i nie przeszkadzały zanadto domownikom. Mało kto może pozwolić sobie na osobne pomieszczenie do prania i suszenia. Rozsuwane suszarki pozwalają dopasować rozmiar powierzchni do bieżących potrzeb i wymiarów pokoju. Duże suszarki rozsuwane osiągają maksymalną szerokość ok. 260 cm. Taki model musi być jednak wykonany z dobrej jakości materiałów, np. aluminium, aby pręty wytrzymały duże obciążenie. Połamane druty mogą być prawdziwą udręką, stają się także niebezpieczne, gdy w naszym domu przebywają dzieci. Przy zakupie suszarki na pranie pytajmy zawsze o gwarancję - uznani producenci gwarantują wytrzymałość nawet do pięciu lat.

Suszarka na pranie do ściany - idealna do małego metrażu

Każdy, kto doświadczył zmagań z rozkładaną, stojącą suszarką na pranie w mieszkaniu o niewielkim metrażu wie, jak uciążliwe jest suszenie ubrań w ten sposób, gdy nie mamy do tego odpowiednich warunków. Ścienna suszarka na pranie może być ogromnym ułatwieniem. Warto wybrać wersję składaną - dzięki niej cały nieład związany z suszeniem prania szybko zniknie. Suszarka na pranie do ściany jest najczęściej wykorzystywana w łazienkach, jednak możemy ją umieścić także w innym pokoju. Zwróćmy wówczas większą uwagę na stronę estetyczną - do wyboru mamy suszarki na pranie białe - najbardziej popularne, suszarki z elementami drewnianymi lub nowoczesne - o stalowym odcieniu. Wybierzmy taką, która najlepiej pasuje do koloru ścian i całego wyposażenia.

Suszarka na pranie sufitowa - do łazienki i na balkon

Praktyczna suszarka na pranie sufitowa sprawdza się najlepiej w łazienkach, na tarasach i balkonach. Doskonale sprawdzi się, gdy zamierzamy wykonać pranie ręczne - woda z mokrych ubrań czy pościeli może swobodnie spływać wprost do wanny/kabiny prysznicowej. Suszarka sufitowa do łazienki lub na balkon będzie stale narażona na działanie wilgoci - wybierzmy model, który cechuje duża odporność na korozję. Zadbajmy także o wygodny i sprawny mechanizm z regulacją wysokości, który ułatwi nam szybkie rozwieszenie prania.

Suszarka na pranie dla dzieci - nauka samodzielności

Dzieci uwielbiają zabawę w dom. Bezpieczna, wykonana z myślą o małych przedszkolakach suszarka na pranie może sprawić, że nasze pociechy dostrzegą w domowych obowiązkach pomysł na dobrą zabawę. To także świetny sposób na rozwijanie zręczności u małych rączek oraz lekcja samodzielności, która wzmocni pewność siebie u naszego dziecka. Na pewno sprawi maluchom wiele radości.

Więcej o: