Wybieramy praktyczny pokrowiec na deskę do prasowania

Odpowiedni pokrowiec na deskę do prasowania ułatwi nam wykonywanie domowych obowiązków. Dobrze dobrany podkład sprawi, że bez większego trudu wyprasujemy nawet najbardziej wymagający materiał. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów, gdy decydujemy się na zakup pokrowca na deskę. Podpowiadamy, co jest ważne przy jego wyborze.

Jak dobrać pokrowiec na deskę do prasowania

Decydując się na zakup nowego pokrowca na deskę do prasowania, musimy w pierwszej kolejności dobrać odpowiedni rozmiar. Niektóre modele są na tyle uniwersalne, że pozwalają samodzielnie dopasować wielkość do posiadanej deski - sprawdzą się więc w przypadku większości dostępnych na rynku desek. Najbardziej komfortowe prasowanie zapewniają oczywiście większe deski, jednak nie zawsze mamy wystarczającą ilość miejsca w naszym domu, gdzie moglibyśmy ją przechowywać i często wybieramy te mniejsze. Jeśli nasza deska jest sprawna, nie warto wydawać pieniędzy na zakup nowej - lepiej zainwestować w dobry pokrowiec. Zwróćmy uwagę na sposób łączenia pokrowca z deską. Ważne, aby był on stabilny, nie wyginał się i nie marszczył. Niezwykle istotna jest także odpowiednia grubość. Najlepsze pokrowce do prasowania posiadają kilka warstw. Jedna będzie niewystarczająca, warto wybrać 3 - warstwowy podkład.

Pokrowiec na deskę do prasowania z gąbką

Jak wspominaliśmy wyżej, najwygodniejszy, najbardziej praktyczny pokrowiec do prasowania to taki, który posiada kilka warstw, ułatwiających sprawne prasowanie. Jedną z nich powinna być gąbka poliestrowa, która stwarza odpowiednią izolację i zapewnia odpowiednio miękkie podłoże. Oprócz tego, 3 - warstwowy pokrowiec posiada zazwyczaj piankę poliuretanowa i powłokę bawełnianą, która chroni ubrania przed przywieraniem do podłoża i gwarantuje dobrą przepuszczalność pary. 3 warstwy zapewniają odpowiednią grubość podłoża, która nie wymaga stosowania dodatkowego podkładu.

Pokrowiec na deskę do prasowania z gumką

Wygodne zakładanie pokrowca na deskę jest niezwykle ważne - zaoszczędzimy w ten sposób czas i nie będziemy musieli martwić się o ewentualne przesunięcia prasowanych ubrań, obrusów czy pościeli. Dobrym rozwiązaniem może okazać się wybór pokrowca na deskę z gumkami w formie napiętych pasków, znajdujących się po spodniej stronie. Możemy również zdecydować się na regulowane wiązanie, które jednocześnie utrzyma pokrowiec na desce i pozwoli dopasować jego rozmiar do wybranej powierzchni prasowania.

Pokrowiec na deskę do prasowania z przyjemnym wzoremPokrowiec na deskę do prasowania z przyjemnym wzorem Fot. Tchibo

Więcej o:
Copyright © Agora SA