Aranżacja wnętrz: oryginalna czarno-biała kawalerka w kropki

Młody projektant podjął się aranżacji wnętrza małego, bo 24-metrowego mieszkania w Katowicach. Stworzył oryginalny projekt oparty o styl nowoczesny, biel i czerń oraz kropki...

24-metry to wyzwanie - trzeba zmieścić niezbędne sprzęty oraz meble, jak chociażby łóżko, oraz wygospodarować miejsce na przechowywane. Dla właścicieli tego mieszkania ważny był również podział kawalerki na strefy, ale bez stawiania ścian. Grzegorz Grzywacz z Ale Design wziął te wszystkie czynniki pod uwagę, tworząc prostą, ale efektowną aranżację wnętrza.

Zaproponował biało-czarną kawalerkę, w stylu nowoczesnym, której ważnym elementem dekoracyjnym są kropki pojawiające się na ścianach. Oryginalny i odważny pomysł wygląda bardzo stylowo. Może się spodobać zarówno ludziom młodym, jak i nieco starszym. Stanowi jednocześnie radykalny odwrót od panującej wcześniej pstrokacizny. Jako, że w zamierzeniu mieszkanie ma być przeznaczone pod wynajem, istotne było zachowanie neutralnej palety barw. Każdy ewentualny najemca będzie miał możliwość stworzenia własnej aranżacji pomieszczenia, dobierając dodatki do białego tła.

Zobacz wideo

Ważniejszy niż kolor jest jednak układ wnętrza. Dzięki przebudowie łazienki, WC i kuchni, ta ostatnia zyskała więcej przestrzeni. Sypialnia została zaaranżowana we wnęce. Znalazło się tam miejsce na łóżko i pojemną szafę. Przyszły lokator w razie potrzeby może łatwo oddzielić tą przestrzeń zasłoną lub parawanem. Przejście do strefy dzielnej wyznacza niewielka kanapa i stolik, który może pełnić rolę biurka. Całość można łatwo przearanżować, co jest bardzo korzystne dla przyszłych najemców.  

Projekt powstał również w innej wersji kolorystycznej, którą można zobaczyć tutaj .

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Więcej o: