Małe mieszkanie pomysłowo urządzone. 29 metrów i oryginalny aneks sypialny

W 29-metrowej kawalerce przemyślano każdy centymetr. Dzięki temu na niewielkiej powierzchni udało się zaaranżować wygodne i stylowe mieszkanie.

Optymalnie wykorzystana przestrzeń to największa zaleta tego mieszkania. Architekci ze Spacja Studio z Gliwic nie pozwolili, aby zmarnował się choć jeden centymetr. Kawalerka należy do młodej prawniczki, która potrzebowała nie tylko miejsca do spania i odpoczynku, ale także do pracy. Dla właścicielki ważne było też wydzielenie sypialni, tak aby zapraszani goście nie musieli patrzeć na rozgrzebane łóżko. Rozwiązanie mieszkanie-sypialnia nie wchodziło w grę.

Architekci zaaranżowali wnętrze w duchu nowoczesnego minimalizmu. Postawili na biel i jasne, naturalne drewno. Liczbę wolno stojących mebli ograniczono do niezbędnego minimum. Wszystko co się dało, umieszczono w zabudowie, i tak w salonie stanęła wielofunkcyjna, dyskretna zabudowa, która jednocześnie skrywa szafę, sypialnię i miejsce do pracy. Ukryte biurko ma podnoszony blat, dzięki czemu strefa do pracy w jednym momencie zmienia się w toaletkę z lustrem i oświetleniem ledowym.

Najważniejsze jednak to możliwość oddzielenia sypialni - wystarczy zamknąć drzwi, aby ukryć łóżko i ewentualny bałagan. Gości natomiast można przyjmować na nowoczesnej, szarej sofie Piero polskiej marki meblowej Adriana Furniture. Ona wyznacza strefę wypoczynkową. Od kuchni oddzielą ją niska ścianka. Część kuchenna również została ściśle zabudowana. Zastosowano tu takie same materiały i kolory, jak w pozostałej części mieszkania, dzięki czemu całość jest spójna i żadna część nie dominuje.

Całość spełniała oczekiwania właścicielki w stu procentach. Mieszkanie wydaje się większe, jest funkcjonalne i w guście młodej prawniczki.

Więcej o: