Małe mieszkanie w skandynawskim stylu - 25 m kw.

Co można zrobić na 25 metrach? Okazuje się, że całkiem sporo. To niewielkie mieszkanie zostało urządzone w skandynawskim stylu. Wnętrze wygląda na znacznie większe niż wskazuje na to metraż.

Urządzenie małego mieszkania to zawsze nie lada wyzwanie. Jak na małym metrażu stworzyć przyjazną i funkcjonalną przestrzeń? Gdzie znaleźć miejsce na przechowywanie ubrań, pościeli i szpargałów? Zaglądamy dziś do małego mieszkania w Sztokholmie, o powierzchni 25 m kw.

Mieszkanie ma bardzo ciekawy układ. Przedpokój prowadzi do pokoju, w którym zaaranżowano salon, sypialnię, garderobę i kącik jadalniany. Z obu stron holu znajdują się dwa identyczne pomieszczenia. W jednym mieści się niewielka kuchnia, w drugim zaś łazienka z prysznicem.

W dużym pokoju dominują jasne barwy, które optycznie powiększają małe wnętrze. Aby przełamać wszechobecną tu biel, jedną ścianę pomalowano na szaro. Ponieważ mieszkanie jest wysokie, łóżko umieszczono na specjalnym podwyższeniu. Pod łóżkiem powstała przestrzeń, którą wykorzystano na garderobę. Wykorzystano również schodki prowadzące na górę - stały się one ciekawym regałem.

Nam to mieszkanie się podoba, chociaż spanie na takim łóżku mogłoby być nieco ryzykowne. A Wy? Co sądzicie o tym wnętrzu?

Więcej o: