Wyjątkowe mieszkanie pełne skarbów i pamiątek

To mieszkanie jest intrygujące i ciekawie urządzone. Dzięki uprzejmości gospodarza możemy je zwiedzić.

Wakacje sprzyjają także wnętrzarskim podróżom, dlatego wybraliśmy się do Berlina, by pokazać wam wyjątkowe mieszkanie pochodzącego z Bawarii Martina.

Voglwuid - bawarskie określenie czegoś ekscentrycznego, kolorowego i dzikiego, najlepiej oddaje charakter wnętrz (a przy okazji samego gospodarza). I tutaj właściwie moglibyśmy zakończyć naszą opowieść, ale tego nie zrobimy. Wciąż jest wiele do odkrycia! Mieszkanie łączy disnejowską „Żyjącą pustynię” z pasją kolekcjonerską i zamiłowaniem do osobliwości.

Wnętrze jak z bajki

To niezwykłe wnętrze spodobałoby się pewnie Pippi Långstrump, która powtarzała: „Urządzam swój świat tak, jak mi się podoba!”. Ekscentryczna mieszanka, którą możemy tu podziwiać, jest kwintesencją stylu kidult (od angielskich słów: kid – dziecko, adult – dorosły).

Flamingi spotyka się w strefie klimatów ciepłych i gorących całego świata oraz w mieszkaniu Martina. Nieopodal znajduje się Muzeum Historii Naturalnej, a nasz gospodarz ma tam roczny bilet wstępu. – Moje mieszkanie przypomina małe muzeum – przyznaje. Rzeczywiście: wszystkie eksponaty zostały starannie wybrane i stylowo rozmieszczone, dokładnie jak w muzeum. Oprócz flamingów zobaczymy także żurawie, żuki, cały porcelanowy zwierzyniec i wiele ciekawych okazów w ramkach, które do mieszkania Martina trafiły z pchlich targów i sklepów z antykami. Oprawione zdjęcia, pudełka z motylami i owadami tworzą osobliwą i jednocześnie fascynującą galerię.

Stylowe połączenia

Co radzi Martin w kwestii stylu? Próbować, próbować, próbować… i tworzyć odważne połączenia. Dlatego właśnie obok poduszek w poszewkach zrobionych na drutach przez mamę gospodarza i dekoracji Westwing zobaczymy także przedmioty designerskie i dodatki w stylu vintage – na przykład stół z lat dwudziestych XX wieku.
Niebanalnych zestawień nie brakuje także w sypialni. Pan domu uwielbia kolory i wyraziste wzory. Na tapecie znalazł się motyw flamingów. – Znajomi przepowiadali, że w tak urządzonej sypialni z pewnością mi się nie poszczęści. Ale nie mieli racji! – śmieje się Martin. Jego chłopak Salim namalował nawet w prezencie obraz przedstawiający flaminga. Obraz stoi teraz na stoliku nocnym i każdego ranka wprawia Martina w dobry humor.

Co powinno znaleźć się w idealnym mieszkaniu? Według Martina sprzęty i dekoracje, które pomagają wyrazić siebie, oraz rzeczy mające duże znaczenie dla właściciela. Wygląda na to, że mieszkanie naszego gospodarza jest już bliskie ideału. Udało mu się stworzyć własny świat, którego urokowi nie sposób się oprzeć.

Więcej o: