Młody menadżer urządził swoje nowe mieszkanie w stylu retro-scandi

W życiu każdego mężczyzny nadchodzi chwila, gdy zaczyna się oglądać za stołami, krzesłami i półkami. Często w tajemniczy sposób te zainteresowania są związane z kluczami do własnego mieszkania. Zobaczmy, jak z tym wyzwaniem poradził sobie Reinout z Amsterdamu.

Podczas urządzania swojego nowego mieszkania w Amsterdamie Reinout de Roos odkrył sklep internetowy Westwing. Okazało się, że znalazł tam wszystko, czego potrzebował, by wnętrza wyglądały wyjątkowo. Dziś jest nie tylko członkiem klubu Westwing, ale też... jego pracownikiem (na stanowisku menedżera).
Oud West to ulubiona dzielnica Reinouta. – Ta część miasta słynie z niepowtarzalnej, luźnej atmosfery. Choć można poczuć się tutaj jak na wsi, nie brakuje rozrywek – opowiada. Bardzo się więc ucieszył, kiedy znalazł mieszkanie właśnie w tej części miasta. Od razu, z kluczami do nowego królestwa w ręku, wyruszył na wnętrzarskie wyprawy po sklepach. – Zanim się przeprowadziłem, nie dbałem o to, jak mieszkam. Teraz dowiedziałem się, jak łączyć meble i dodatki w różnych stylach.
Reinout określa swój styl jako retro-scandi. Uważa, że wnętrza powinny wyglądać świeżo. W poszukiwaniu inspiracji przeglądał strony internetowe i odwiedzał sklepy meblarskie. – W końcu mama poleciła mi stronę Westwing. To była cenna wskazówka! Krzesła w jadalni, stoliki pomocnicze, lampy i komoda w hiszpańskim stylu to moje zakupy w tym sklepie.


Nie sposób nie zwrócić uwagi na stojące w salonie drzewko cytrusowe. – Chciałem, żeby znalazło się tutaj coś, co żyje i rośnie. W ubiegłym roku dostałem to drzewko w urodzinowym prezencie od rodziny i znajomych. Żaden mebel ani żaden inny przedmiot nie ma dla mnie takiej wartości jak ta roślina. Z pewnością zabiorę ją ze sobą wszędzie tam, gdzie się przeprowadzę.
Kolejną ciekawostką jest podświetlana półka zamocowana nad kuchennym blatem. – Chciałem coś tam zawiesić, ale byłem niezwykle wymagający. Półka miała nie przeszkadzać podczas gotowania, nie zajmować zbyt wiele miejsca i jednocześnie pomieścić wszystko, co trzeba. Okazało się, że takich półek nie ma! Dlatego zaprojektowałem własną wersję, a zaprzyjaźniony stolarz wykonał ją specjalnie dla mnie. Dziś to mój ulubiony element wyposażenia kuchni.

Więcej o: