Nowoczesne mieszkanie nawiązujące do lat 60.

Soczyste kolory i geometryczne formy to cechy charakterystyczne tego wnętrza. Jest to mieszkanie młodej rodziny z dwuletnią córeczką.

Mieszkanie na warszawskim osiedlu Ekopark zostało zaprojektowane przez projektantów ze studia Soma Architekci. Już od drzwi wejściowych wita nas świat kolorów i wzorów zainspirowany latami 60., który to okres właściciele darzą sympatią. Architekci wykorzystali ten fakt, nadając mu współczesne brzmienie. Stylizowane meble na toczonych na nóżkach towarzyszą minimalistycznym, nowoczesnym sprzętom. Przysłowiowe „wisienki na torcie” stanowią naturalne forniry i barwne plakaty. Dzięki tym nieoczywistym połączeniom mieszkanie ma indywidualny, ciekawy charakter.

Na potrzeby domowników przebudowano zastany układ wnętrza. Mieszkanie było w stanie deweloperskim, z dużym aneksem kuchennym usytuowanym pośrodku oraz ciasnym i niedoświetlonym salonem. Architekci zdecydowali się wyburzyć fragmenty ścian, przesuwając kuchnię w stronę okien, powiększając strefę dzienną i aranżując przestrzeń pod gabinet. W miejscu dawnego aneksu kuchennego powstała pralnia oraz pojemna szafa, pełniącą częściowo rolę spiżarni.

Po zmianie mieszkanie zyskało nie tylko na przestronności - stworzono też jasny podział na część dzienną i nocną z przestrzenią dla rodziców, dziecka i gości.

Więcej o:
Komentarze (7)
Nowoczesne mieszkanie nawiązujące do lat 60.
Zaloguj się
 • lm648

  Oceniono 8 razy 8

  "pomarańczarka" w kiblu no i ...... w każdym pomieszczeniu projektor za ok. 10 k PLN :) to się nazywa frontem do sztuki :)

 • electron_blue

  Oceniono 6 razy 4

  Mieszkanie ogólnie fajne, ale sypialnia - brrr....

 • anna.maria0

  Oceniono 3 razy 3

  " Pod ścianą stanęła prosta, podwójna komoda z lat 60. na wysokich nóżkach"

  I to jest to nawiązanie do lat 60-tych? Żyłam w latach 60-tych i takiej komody nie pamiętam.

 • nekaj

  Oceniono 6 razy 2

  mieszkanie jest absolutnie piękne, mógłbym czepiać się tylko szczegółów (dlaczego ten Gierymski w kiblu?), zastanawia mnie tylko zdublowanie miejsca do siedzenia w kuchni - wyspa i obok stół - może trzeba było dać sobie spokój z modną wyspą i postawić po prostu stół? pocieszające jest, że ktoś oprócz mniema tak puste i sterylne wnętrza, chociaż u mnie dom jest cały taki...

 • durnomierz

  Oceniono 5 razy 1

  Podoba mi się. Bardzo. Chociaż sam urządziłem sobie mieszkanie zupełnie inaczej.

 • klassa

  Oceniono 4 razy 0

  Nareszcie wnętrze z książkami. Chociaż, jak na kolekcjonerów ( tak stoi napisane) to zbiór niezbyt imponujący. Może się dorobią. Miejsca trochę jest - wystarczy usunąć koszmarny zegar-słońce w centrum biblioteki.
  Pani poetka opisująca zdjęcia najwyrażniej jest daltonistką, Kolor pościeli w którą " mają się z przyjemnością zanurzać jak w morską toń"- to nie lazurowy morski błękit, lecz ultramaryna,lub jak kto woli indygo.
  A poza tym wszystko jak na wystawie w słynnym szwedzkim sklepie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX