Nowoczesne mieszkanie nawiązujące do lat 60.

Soczyste kolory i geometryczne formy to cechy charakterystyczne tego wnętrza. Jest to mieszkanie młodej rodziny z dwuletnią córeczką.

Mieszkanie na warszawskim osiedlu Ekopark zostało zaprojektowane przez projektantów ze studia Soma Architekci. Już od drzwi wejściowych wita nas świat kolorów i wzorów zainspirowany latami 60., który to okres właściciele darzą sympatią. Architekci wykorzystali ten fakt, nadając mu współczesne brzmienie. Stylizowane meble na toczonych na nóżkach towarzyszą minimalistycznym, nowoczesnym sprzętom. Przysłowiowe „wisienki na torcie” stanowią naturalne forniry i barwne plakaty. Dzięki tym nieoczywistym połączeniom mieszkanie ma indywidualny, ciekawy charakter.

Na potrzeby domowników przebudowano zastany układ wnętrza. Mieszkanie było w stanie deweloperskim, z dużym aneksem kuchennym usytuowanym pośrodku oraz ciasnym i niedoświetlonym salonem. Architekci zdecydowali się wyburzyć fragmenty ścian, przesuwając kuchnię w stronę okien, powiększając strefę dzienną i aranżując przestrzeń pod gabinet. W miejscu dawnego aneksu kuchennego powstała pralnia oraz pojemna szafa, pełniącą częściowo rolę spiżarni.

Po zmianie mieszkanie zyskało nie tylko na przestronności - stworzono też jasny podział na część dzienną i nocną z przestrzenią dla rodziców, dziecka i gości.

Więcej o: