Mieszkanie na pokaz, czyli wzorcowe wnętrza na nowym osiedlu

Na warszawskim Mokotowie powstaje wiele nowych budynków mieszkalnych. To dobra lokalizacja, a nowo powstałe mieszkania są bardzo ładne i funkcjonalne. Zobaczmy jedno z nich.

Osiedle RE:SET to projekt spółki Echo Investment. W zamyśle ma to być odizolowana od zgiełku miasta, a jednak znajdująca się blisko jego centrum, przestrzeń z zielonymi skwerami, placem zabaw dla dzieci, plenerową siłownią i miejscami do wypoczynku na świeżym powietrzu.

W I etapie ma powstać 164 mieszkań o powierzchni od 33 do 84 metrów kwadratowych. Rozmieszczone będą w trzech budynkach, a cała inwestycja ma zostać oddana do użytki w pierwszym kwartale 2020 roku.

Jednak już teraz można obejrzeć mieszkanie pokazowe. Jego urządzeniem zajęła się Pracownia Wnętrz KODO. Całe mieszkanie ma ponad 107 metrów kwadratowych, na których znajdują się trzy sypialnie, łazienka, toaleta i otwarta przestrzeń pełniąca funkcję salonu, jadalni i kuchni. Połączenie przestrzeni to pomysł projektantów, którzy w ten sposób chcieli doświetlić i powiększyć wnętrza. Bazą wystroju są neutralne kolory (szary, beż i biel) oraz modne materiały (beton i drewno). Jednak tę stonowaną kolorystykę przełamano kolorem żółtym, co wystrojowi dodało energii. Natomiast wrażenie przytulności sprawiają tkaniny - grube zasłony, miękkie poduchy i dywan w jasnych barwach. Projektanci zadbali też o funkcjonalność. Mieszkanie ma aż dwie garderoby i mnóstwo szafek oraz schowków. To wnętrze jest wręcz idealne dla rodziny z dwójką dzieci.

Więcej o: