Drabina w aranżacjach wnętrz

Drabina może kojarzyć się wam przede wszystkim z remontem, ponieważ zwyczajowo jest rzeczą użytkową, wykorzystywaną do prac na wysokościach. Jednak drabina może równie dobrze pełnić rolę dekoracyjną oraz stać się funkcjonalnym i modnym meblem. Sprawdźcie, w jaki sposób można wprowadzić drabinę do swojego wnętrza tak, aby stała się modną ozdobą lub przydatnym regałem.

Choć drabina z założenia ma umożliwiać różnego rodzaju prace na wysokościach, to jednak nie musi służyć jedynie jako przedmiot użytkowy. Niektóre drabiny świetnie sprawdzą się także w roli dekoracji lub elementu wyposażenia wnętrz.

Drabiny, w tym przede wszystkim drabiny drewniane, od jakiegoś czasu goszczą we współczesnych aranżacjach wnętrz. Niejednokrotnie stają się nawet głównym punktem w pomieszczeniu, szczególnie gdy taka drabina jest dobrze wyeksponowana. Drabina może śmiało znaleźć się w salonie, sypialni, a nawet w łazience. W każdym z tych pomieszczeń może też pełnić nieco inne funkcje.

Regał drabinaRegał drabina fot. TCHIBO

Regał-drabina idealny do salonu

Drewniana drabina, szczególnie o prostej, minimalistycznej formie, może z powodzeniem stać się modnym regałem na książki i dekoracyjne bibeloty. Taki regał idealnie pasować będzie do salonu, szczególnie tego urządzonego w stylu skandynawskim. Na drewnianej drabinie można wyeksponować wszystkie nasze skarby, którymi chcemy cieszyć oczy na co dzień, i którymi chcemy chwalić się przed odwiedzającymi nas gośćmi.

Regał-drabina to świetne rozwiązanie szczególnie dla tych, którzy cenią współczesny design i chcą w pomysłowy, prosty i niezbyt drogi sposób wyeksponować swoje książki, pamiątki z podróży lub dekoracyjne bibeloty.

Drabina w łazience

Świetnym pomysłem na wykorzystanie drabiny w aranżacji wnętrz jest stworzenie z niej wieszaka na ręczniki w łazience. Drewniana drabina doskonale sprawdzi się w łazienkach urządzonych w stylu skandynawskim, jednak ze względu na swoją uniwersalność, pasować będzie do większości wnętrz.

Drewniana drabina w łazience to niezwykle estetyczny sposób na suszenie ręczników, o wiele bardziej elegancki, niż wieszanie ich na klasycznych wieszakach lub na kaloryferach.

Drabina na ręcznikiDrabina na ręczniki fot. JYSK

Wykorzystanie drabiny w sypialni

Dekoracyjną drabinę z powodzeniem wstawić można także do sypialni. W tym pokoju może ona pełnić dwie funkcje – regału na książki oraz stolika nocnego. Drabina-regał pozwoli na trzymanie swoich ulubionych książek blisko łóżka, co jest szczególnie przydatne dla osób, które lekturze oddają się głównie w tym pokoju. Z kolei drabina pełniąca rolę stolika nocnego (najlepiej niska, np. dwustopniowa) to estetyczny i funkcjonalny sposób na przechowywanie takich drobiazgów, jak krem do rąk, okulary do czytania czy pilot do telewizora. To też idealne miejsce, aby wyeksponować ładny budzik, czy odłożyć tam telefon (choć stanowczo odradzamy korzystanie z niego tuż przed snem!).

Drewniana drabina w sypialniDrewniana drabina w sypialni fot. JYSK

Drabina w aranżacjach wnętrz – inne pomysły

Poza wymienionymi już przykładami, drewniane drabiny można wykorzystać też na inne sposoby. Jako regał drabina doskonale sprawdzi się w domowej bibliotece lub gabinecie. Można także użyć jej do wyeksponowania rodzinnych zdjęć lub ciekawych obrazków, wprowadzając w ten sposób do wnętrza nieco rustykalny klimat. Co więcej, drewniana drabina, do której przymocujecie półki, będzie wspaniale prezentować piękną porcelanową zastawę, a z niewielkiej drabiny można stworzyć funkcjonalny barek lub konsolę na kwietniki. Drabinę można też wprowadzić do kuchennych wnętrz, w których służyć może za dekoracyjny wieszak na fartuch i ściereczki. W ten sposób będą one zawsze pod ręką, a dodatkowo zostaną elegancko wyeksponowane.

Jak widać, drabinę w aranżacjach wnętrz można wykorzystać na wiele sposobów. Warto więc puścić wodzę fantazji i wprowadzić drewnianą drabinę do swojego domu lub mieszkania.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.