Najmodniejsze meble ogrodowe. Jakie wybrać?

Meble ogrodowe to elementy wyposażenia, bez których trudno wyobrazić sobie relaks nie tylko w ogrodzie, ale też na balkonie i tarasie. Choć meble ogrodowe powinny być przede wszystkim komfortowe i trwałe, to nie można zapominać o ich estetyce. Sprawdźcie, jakie meble ogrodowe są najmodniejsze w tym sezonie.

Meble ogrodowe, aby spełniały swoje funkcje, muszą posiadać pewne charakterystyczne cechy. Przede wszystkim, powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, bo tylko wtedy będą odporne na uszkodzenia mechaniczne i na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Te cechy potrzebne są szczególnie w przypadku mebli ogrodowych, które nie będą ustawione pod zadaszeniem, ponieważ są one bardziej narażone na zniszczenie, niż meble ogrodowe na balkon czy do zadaszonej altany.

Dobrej jakości meble ogrodowe przetrwają wiele lat, dlatego warto wybierać uniwersalne modele. Jednak i w tej dziedzinie istnieją pewne trendy, które zmieniają się co jakiś czas. Jeśli zależy wam na tym, aby wasze otoczenie zostało utrzymane w modnej stylistyce, powinniście wiedzieć, jakie meble ogrodowe są w tym sezonie najmodniejsze.

Meble ogrodowe z palet - gdzie najlepiej się sprawdzają?

Meble ogrodowe z palet nie wychodzą z mody już od kilku lat. Trudno się temu dziwić – ich wykonanie nie jest zbyt kosztowne, a co najważniejsze, można z łatwością wykonać je samodzielnie. Takie meble ogrodowe świetnie sprawdzają się zarówno w ogrodach i altanach, jak również na balkonach i tarasach. Kiedy są uzupełnione o miękkie, kolorowe poduchy, stają się najwygodniejszymi leżankami i siedziskami, pięknie zdobiącymi swoje otoczenie.

Z palet można zrobić różne meble ogrodowe, w tym siedziska, leżanki oraz kawowe stoliki. W internecie znajdziecie wiele porad dotyczących tego, w jaki sposób można je wykonać. Jednak, jeśli nie czujecie się na siłach w takich pracach, to meble ogrodowe z palet bez problemu znajdziecie chociażby na aukcjach internetowych.

Meble ogrodowe z rattanuMeble ogrodowe z rattanu fot. IKEA

Meble ogrodowe: technorattan czy rattan?

Do niedawna na polskich balkonach, tarasach i w ogrodach bardzo często spotykaliśmy meble ogrodowe technorattanowe. Teraz wszystko się zmieniło - w tym sezonie niezwykle modne będą meble ogrodowe wykonane z naturalnych materiałów. Każdy, kto chce podążać za trendami, powinien zaopatrzyć się w zestaw mebli ogrodowych z wikliny lub rattanu.

Meble ogrodowe z wikliny i rattanu pięknie komponują się z zielenią, tworząc rustykalny, romantyczny klimat. Są niezwykle lekkie, dzięki czemu łatwo je przestawiać, jednak tym samym są dość delikatne, dlatego najlepiej sprawdzą się pod zadaszeniem, np. w ogrodowej altance, w logii i na balkonie.

Zestaw drewnianych mebli ogrodowychZestaw drewnianych mebli ogrodowych fot. CASTORAMA

Meble ogrodowe drewniane: ponadczasowa elegancja

Meble ogrodowe, które nigdy nie wyjdą z mody, to z pewnością meble ogrodowe drewniane. Takie meble, odpowiednio pielęgnowane, mogą przetrwać wiele lat w bardzo dobrym stanie. Drewniane meble ogrodowe sprawdzają się w każdej aranżacji, zarówno w ogrodzie, jak i na balkonie oraz jako meble tarasowe.

Obowiązkowymi drewnianymi meblami ogrodowymi są bez wątpienia ławki ogrodowe. To na nich można wygodnie delektować się smakiem ulubionej kawy lub zasiąść z lekturą przy akompaniamencie śpiewu ptaków. Aby ławka ogrodowa z drewna była wygodniejsza, warto położyć na niej ozdobne poduszki do siedzenia.

Meble balkonowe – meble ogrodowe do niewielkiej przestrzeni

Większość mebli ogrodowych świetnie sprawdzi się również jako meble balkonowe lub tarasowe. Te najmodniejsze znaleźć można w ofertach wielu sklepów, takich jak JYSK. Meble ogrodowe tej firmy są utrzymane w stylu skandynawskim, bardzo lubianym przez wielu Polaków. Innym sklepem, w którym warto szukać mebli balkonowych, które odpowiadają najnowszym trendom jest zdecydowanie IKEA. Meble ogrodowe dostępne w asortymencie sklepów sieci cechują się nie tylko świetnym designem, ale i funkcjonalnością, toteż dobrze sprawdzą się na niewielkiej przestrzeni balkonu.

Jak widać, modne meble ogrodowe są łatwo dostępne, a niektóre z nich można śmiało wykonać samemu. Dlatego, jeśli wasz ogród lub balkon wciąż nie jest gotowy na wiosnę, koniecznie zdecydujcie się na piękne i wygodne meble ogrodowe.

Drewniane meble na balkonDrewniane meble na balkon fot. IKEA

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.