Krzesła biurowe - poznaj najciekawsze modele

Krzesła biurowe dawno przestały być zarezerwowane dla miejsca pracy. Dziś większość z nas potrzebuje zacisznego kącika, który pomoże zebrać myśli także we własnym domu. Domowe biuro może być oddzielnym pomieszczeniem albo sprytnie wydzielonym skrawkiem przestrzeni z biurkiem i wygodnym krzesłem biurowym. Jak wybrać odpowiednie siedzisko, które będzie sprzyjać domowej pracy? Przedstawiamy zróżnicowane propozycje krzeseł biurowych.

Krzesła biurowe - jak wybrać?

Wybierając krzesła biurowe, warto w pierwszej kolejności pomyśleć o zdrowiu i wygodzie. W zależności od tego, jaką pracę będziemy wykonywać, wybierzmy taki model, który pozwoli nam spędzić ten czas w skupieniu i komfortowych warunkach. Zadbajmy o nasz kręgosłup! Zwłaszcza, jeśli spędzamy większość czasu przed monitorem komputera. W takim przypadku warto wybrać krzesło biurowe z wyższym oparciem oraz zagłówkiem - w tego typu pracy najbardziej cierpi nasz kark i górne plecy. Pomyślmy również o oparciu na ręce - dajmy im odpocząć od klawiatury. Jeżeli spędzamy w domowym biurze mniej czasu, możemy sobie pozwolić na większą dowolność i wybrać krzesło, które odpowiada nam w stu procentach wizualnie.

Jysk - krzesła biurowe. Które z nich zapewnią wygodę?

Krzesła biurowe w klasycznym wydaniu powinny zapewnić maksymalny komfort w trakcie pracy. Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby można było na nich spędzić co najmniej osiem godzin przy komputerze. Jeśli poświęcamy na pracę w naszym domowym biurze dużo czasu, tego typu modele sprawdzą się najlepiej. Funkcje krzeseł biurowych, które mają duży wpływ na nasze poczucie wygody, to między innymi: regulacja wysokości, funkcja obrotowa, regulacja zagłówka, regulacja poziomu odchylenia siedziska, kółka z funkcją zatrzymywania. Zadbajmy również o to, aby nasze krzesło biurowe miało wygodne, wykonane z dobrej jakości materiałów siedzisko. Warto sprawdzić modele foteli gamingowych, czyli dedykowanych graczom. Sprawdzą się również jako krzesła biurowe w domowej przestrzeni. 

Ikea. Krzesła biurowe i krzesła do jadalni w jednym

Wśród licznych propozycji krzeseł biurowych od Ikei znajdziemy modele, które mogą nam służyć nie tylko do pracy. Czasem metraż naszego mieszkania nie pozwala na stworzenie rozbudowanej przestrzeni do pracy. Warto wtedy pomyśleć o wykorzystaniu stołu kuchennego i wybrać krzesła do biura, które sprawdzą się także w trakcie spożywania posiłków i nie będą przypominały wizualnie typowych foteli z miejsca pracy. Na przykład obrotowe krzesła z sosnowego drewna, które sprawdzą się świetnie w kuchennym wnętrzu, a ich nowoczesne funkcje pozwolą wykorzystać je do pracy w domowym zaciszu.

Krzesła biurowe dla dzieci - w trosce o zdrowy kręgosłup

W trosce o zdrowe kręgosłupy naszych pociech, starajmy się wybrać krzesła biurowe, które zapewnią im prawidłową pozycje w trakcie siedzenia. Kształtująca się dopiero sylwetka dziecka jest od wczesnych lat szkolnych narażona na różnego rodzaju obciążenia, np. w postaci tornistra. Tym bardziej warto zapewnić im sprzyjające warunki do nauki, m.in. dobierając odpowiednie krzesło biurowe do ich pokoju. Wybierzmy krzesło biurowe dla dzieci, które będzie można dopasować do zmieniającej się sylwetki. Z regulacją wysokości i kąta odchylenia siedziska. Najlepiej obrotowe, na kółkach - ruchliwe dzieci będą się mniej niecierpliwić na takim dynamicznym meblu, a zmiana pozycji ciała w trakcie nauki, nawet niewielka, jest jak najbardziej wskazana dla młodych kości. Możemy wybrać kółka kauczukowe - są nieco droższe, ale dobrze chronią drewniane podłogi.

Krzesła biurowe dla dzieckaKrzesła biurowe dla dziecka Photographer: Slava Rutkovski, mirat.eu

Krzesła biurowe mogą być estetycznym dodatkiem do naszego domowego biura, gdzie sprawnie załatwimy bieżące sprawy albo jednym z ważniejszych mebli w naszym domu, który będzie nam służył podczas codziennej pracy. Możemy wybrać klasyczne, wygodne modele z nowoczesnymi funkcjami lub krzesła biurowe, które wykorzystamy także w jadalni. Nietypowym rozwiązaniem będzie zastąpienie krzesła biurowego piłką fitness, wzmacniającą mięśnie brzucha, która ma już wielu zagorzałych zwolenników, także w miejscach pracy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.