Półki na książki: jak wyeksponować swoje zbiory?

Półki na książki to obowiązkowe elementy, które powinny znaleźć się w mieszkaniach i domach miłośników czytania. Ładna i funkcjonalna półka na książki nie tylko umożliwi wygodne przechowywanie swoich zbiorów, ale także ich odpowiednie wyeksponowanie. Sprawdźcie, jakie półki na książki najlepiej sprawdzą w waszych domach.

Półki na książki: wiszące, czy stojące?

Półki na książki bez wątpienia przydadzą się w każdym domu i mieszkaniu, w którym mieszkańcy wciąż czytają papierowe książki. Wytrawny czytelnik wie, jak ważne jest odpowiednie przechowywanie książek. Zapaleni bibliofile niejednokrotnie lubią też chwalić się swoją kolekcją, odpowiednio ją eksponując. Wszystkie te zadania mogą spełniać właściwie dobrane półki na książki.

Estetyczne i funkcjonalne półki na książki mają wiele zalet, dzięki którym są lepszym rozwiązaniem od klasycznych regałów. Przede wszystkim, w przeciwieństwie do półek stojących, nie zabierają zbyt dużej ilości miejsca, dlatego sprawdzą się wszędzie, także w mniejszych pomieszczeniach.

W sklepach z wyposażeniem wnętrz można znaleźć wiele oryginalnych półek na książki w ciekawych formach, toteż z łatwością znajdziecie model idealnie pasujący do stylu pomieszczenia, w którym chcecie je zamontować.

Industrialna półka na książkiIndustrialna półka na książki fot. VOX

Półki na książki w nowoczesnym wnętrzu

Półki na książki, szczególnie te w industrialnych, surowych formach, to świetne rozwiązanie do wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym. Bardzo modne są półki na książki składające się z kilku modułów, które da się ze sobą dowolnie zestawiać. Dzięki takiej opcji, można samemu zaprojektować półkę na książki dostosowaną do własnych potrzeb.

Nowoczesna półka na książki może opierać się także na konstrukcji metalowej przypominającej konstrukcję z siatki . Coraz częściej w sklepach z wyposażeniem wnętrz spotkać można też półki na książki oparte na stelażu w kształcie okręgu oraz półki z przezroczystego tworzywa. Warto zdecydować się na taką półkę na książki, która nie tylko będzie praktyczna, ale także podkreśli lub uzupełni charakter naszego wnętrza.

Niewidzialna półka na książki i jej zalety

Ostatnimi czasy dość popularne stały się też niewidzialne półki na książki. Zastanawiacie się co to takiego? Otóż, ta półka na książki to po prostu kawałek przyciętej i specjalnie wyprofilowanej stali. Taką niewidzialną półkę mocuje się do ściany za pomocą kołków. Choć takie półki na książki same w sobie nie są zbyt efektowne, to jednak zupełnie innego charakteru nabierają obłożone książkami. Niewidzialne półki na książki dają niesamowity efekt książek przyklejonych do ściany i nadają tym samym wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.

Półka na książki – drzewo: dla najmłodszych i nie tylko

Półka na książki w kształcie drzewa to świetna propozycja do dziecięcego i młodzieżowego pokoju. Pozwoli ona na wyeksponowanie swoich zbiorów w sposób oryginalny i będzie tym samym stanowić jeden z mocniejszych akcentów we wnętrzu. Wbrew pozorom, takie półki na książki nie są przeznaczone tylko dla młodszych domowników – mogą sprawdzić się także w sypialni i mniej formalnie urządzonym gabinecie.

Półki na książki: IKEA i inne

Półki na książki można dostać we wszystkich sklepach z wyposażeniem wnętrz. Bardzo popularne są półki na książki z IKEA, jednak jeśli nie macie dostępu do tego sklepu, bez problemu znajdziecie wiele ciekawych propozycji u innych producentów.

Półki na książki można też stworzyć własnoręcznie – wystarczy zainspirować się tutorialami zamieszczanymi w internecie. Wbrew pozorom, wykonanie półki na książki samodzielnie nie jest aż takie trudne. Wystarczy odrobina chęci i kreatywności, aby stworzyć taką półkę, której nie będzie miał nikt poza wami.

Oryginalna półka na książkiOryginalna półka na książki fot. AGATA

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.