Fotel uszak: mebel idealny

Fotel uszak to jeden z bardziej rozpoznawalnych typów foteli, jakie można znaleźć w sklepach z wyposażeniem wnętrz. Jest to też jeden z chętniej wybieranych mebli, dlatego fotele uszaki pojawiają się w wielu mieszkaniach i domach. Trudno się temu dziwić - fotel uszak jest nie tylko modny i gustowny, ale przede wszystkim niezwykle komfortowy.

Fotel uszak: w czym tkwi jego sukces?

Fotel uszak to mebel, który w swoim salonie chciałoby mieć wielu. Design takich foteli sprawia, że należą do najbardziej popularnych mebli na świecie. Ich charakterystycznymi elementami są  wysokie, lekko odchylone oparcie z „uszami”, podłokietniki oraz smukłe i często ozdobne nóżki, dzięki którym masywny mebel nabiera lekkości. Fotele uszaki dostępne są w ofercie wielu marek zajmujących się produkcją mebli i występuje w wielu wersjach, zarówno retro, jak i bardziej nowoczesnych, dlatego pasują w zasadzie do każdego wnętrza.

Historia fotela uszaka nie jest do końca jasna. Istnieją dwie teorie dotyczące jego powstania. Według pierwszej, fotel uszak stworzony został na przełomie XVI i XVII wieku w Anglii, aby chronić mieszkańców kamienic przed przeciągami. Wówczas fotele uszaki posiadały oparcie z bocznymi listwami, które często nazywano uszami. Druga teoria zakłada, że fotel uszak powstał we Francji w czasach Ludwika XIV z myślą o elitach (wskazywać może na to kształt fotela przypominający tron).

Fotele uszaki, choć powstały setki lat temu, wciąż nie tracą na popularności i pojawiają się w odświeżanych formach. Są to na tyle uniwersalne meble, że świetnie komponują się z każdym stylem aranżacji wnętrz. Oczywiście, wprowadzając go do wnętrza warto wybrać taki fotel uszak, który swoją formą odpowiada wystrojowi pomieszczenia.

Fotel uszak w salonieFotel uszak w salonie fot. 9design

Fotel uszak IKEA – najbardziej pożądany mebel

Fotel uszak we własnym salonie to marzenie wielu osób. Najbardziej popularne i wymarzone są fotele uszaki z IKEA. Fotel uszak STRANDMON jest aktualnie najbardziej rozpoznawalnym meblem, jaki można znaleźć w sklepach sieci, a jego łatwa dostępność i korzystna cena sprawiają, że coraz częściej pojawia się w polskich domach i mieszkaniach.

Fotel uszak z IKEA charakteryzuje się prostym, skandynawskim designem. Dostępny jest w kilku kolorach, jednak najczęściej wybieranymi są fotele uszaki w szarym, uniwersalnym kolorze. Bardziej odważni stawiają na jego musztardową wersję. Z kolei osoby podążające za modą i ceniące miłe materiały chętnie decydują się na fotel uszak obity welurem w odcieniu butelkowej zieleni.

Fotel uszak IKEA to idealna propozycja nie tylko do salonu, ale również do sypialni, gabinetu, czy pokoju niemowlaka (sprawdzi się w charakterze fotela do karmienia). Niestety, fotele uszaki są dość masywne i zajmują sporo miejsca, dlatego nie należy wprowadzać ich do niewielkich wnętrz, które mogłyby przytłoczyć.

Klasyczny fotel uszakKlasyczny fotel uszak fot. IKEA

Fotel uszak Allegro: moc wzorów i kolorów

Choć najbardziej znanym fotelem uszakiem jest fotel z IKEA, to jednak takich mebli szukać można również poza sklepami sieci. Duży wybór foteli uszaków znajdziecie chociażby na Allegro oraz na innych aukcjach internetowych. Oferta takich mebli w sieci jest w zasadzie nieograniczona – często na tego typu portalach swoje produkty wystawiają mniejsi producenci oraz właściciele małych biznesów, którzy fotele uszaki mogą zrobić nawet na zamówienie.

Na allegro szukać warto także używanych foteli uszaków, których pojawia się tam mnóstwo. Wiele z nich jest w świetnym stanie, dlatego warto regularnie sprawdzać ofertę mebli z drugiej ręki – nigdy nie wiadomo, kiedy można trafić na prawdziwą perełkę!

Elegancki salon z fotelem uszakiemElegancki salon z fotelem uszakiem fot. WESTWING NOW

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.