Fotel gamingowy. Nowy wymiar komfortu - nie tylko dla graczy

Fotel gamingowy, czyli fotel dla gracza powoli staje się synonimem wygody. Został zaprojektowany z myślą o osobach, które spędzają kilka, a nawet kilkanaście godzin przed monitorem. Nic dziwnego - wciągające gry sprawiają, że czas płynie kilka razy szybciej. Fotel gamingowy przyda się jednak nie tylko zapalonym graczom. Sprawdzi się także podczas wielogodzinnej pracy przy komputerze. Dobrze zaprojektowany, zapewni niebywały komfort.

Fotel gamingowy - co warto wiedzieć?

Jeszcze do niedawna pojecie fotel gamingowy było mało popularne. Nie każdy z nas jest bowiem fanem gier komputerowych. Fotel gamingowy zyskał więc swoją sławę najpierw wśród grupy, której był dedykowany, czyli graczy, szukających większego komfortu. Na rynku zaczęło się pojawiać coraz więcej modeli - jeszcze bardziej komfortowych, funkcjonalnych, regulowanych w kilku miejscach. Dziś trudno jest znaleźć krzesło biurowe, które mogłoby dorównać wygodą fotelom gamingowym. Warto wziąć je pod uwagę, szukając siedziska, które ma nam służyć do pracy. Wybierzmy fotel gamingowy, który zadba o każdy odcinek naszego kręgosłupa. Oto kilka rzeczy, na którą warto zwrócić uwagę przy zakupie.

Siedzisko, obicie. Maksymalny komfort zapewni nam odpowiednio szerokie siedzisko z regulacją wysokości oraz głębokości. Zwróćmy uwagę na rodzaj wypełnienia (np. pianka tapicerska) oraz materiał, z którego zostało wykonane obicie. Fotele gamingowe skórzane są oczywiście znacznie droższe. Możemy zdecydować się na inne obicie, warto jednak pamiętać o tym, że sztuczne, tanie materiały mogą być dla nas mniej komfortowe, podobnie jak ubrania - łatwiej się w nich pocimy.

Konstrukcja. Charakterystyczna konstrukcja kubełkowa pojawiła się najpierw w samochodach rajdowych, dopiero później w fotelach gamingowych. Ważne, by zwrócić uwagę na wspornik głowy - od niego w dużej mierze zależy komfort naszego karku, który jest szczególnie narażony na przeciążenie w trakcie pracy przy komputerze.

Podłokietniki. Warto wiedzieć, że te najbardziej profesjonalne fotele gamingowe mają niemal zawsze regulowane podłokietniki i to w kilku płaszczyznach. Można je wysuwać, wsuwać, zmieniać wysokość, obracać. Z czasem docenimy te funkcje, nawet jeśli na początku wydają nam się zbędne.

Regulowane oparcie lędźwi. Inwestycja w fotel gamingowy opłaci nam się tylko wtedy, gdy zyska na tym nasz kręgosłup. Uwypuklona część w okolicach lędźwi ma służyć utrzymaniu prawidłowej postawy podczas wielogodzinnych sesji.

Regulowane oparcie. Fotel gamingowy powinien zapewnić nam dowolną pozycję, najwygodniejszą w danym momencie. Odchylone maksymalnie oparcie przypomina łóżko na kółkach - rozkłada się do pozycji leżącej. Dzięki temu mamy możliwość osiągnięcia stanu maksymalnego relaksu bez konieczności schodzenia z naszego fotela gamingowego. Niektóre modele posiadają także funkcję bujania w wybranej przez nas intensywności. W tak komfortowych warunkach nietrudno uciąć sobie krótką drzemkę.

Kauczukowe kółka. Fotel gamingowy, wyposażony w kauczukowe kółka, pozwoli nam się bez trudu zrelaksować, nie martwiąc się o parkiet czy podłogę. Na pewno nie spowodują zarysowań czy zabrudzeń.

Fotel gamingowy Allegro - jak wybrać?

Cały przekrój foteli gamingowych o zróżnicowanym designie i funkcjonalności znajdziemy w sklepach stacjonarnych i internetowych oraz na licznych aukcjach. Możemy wybrać model nowy lub używany. Czym powinniśmy się kierować, kupując fotel gamingowy? Warto w pierwszej kolejności sprawdzić jego funkcje oraz dowiedzieć się, jakie elementy są regulowane - to pozwoli dopasować go do naszej sylwetki. Wybierzmy również dobrej jakości materiał, który będzie wytrzymały, komfortowy i łatwy w utrzymaniu czystości.

Więcej o: