Łóżko z palet - sypialnia w stylu DIY

Oryginalne łóżko z palet ma swoje niekwestionowane zalety. Na pierwszy rzut oka wyróżnia się niebanalną estetyką. Jego nietypowa konstrukcja oraz materiały, z których zostało wykonane sprawiają, że łóżko z palet wciąż zyskuje na popularności. Dodatkową zaletą jest jego cena - na tym zakupie nie ucierpi nasz domowy budżet. Jak stworzyć przytulne miejsce odpoczynku, w którym główną rolę odegra łóżko z palet? Podpowiadamy!

Łóżko na paletach – aranżacja sypialni

Łóżko na paletach to jeden z wielu mebli, które wciąż chętnie wykorzystujemy w aranżacji wnętrz. Stoliki, siedziska na balkon i taras, fotele – to równie popularne meble z palet, które możemy spotkać w wielu miejscach, także w kawiarniach i pubach, stawiających na oryginalny wystrój lokalu. To mebel, który nadaje charakteru , przełamuje nudę.

Surowy klimat łóżka z palet idealnie pasuje do wnętrz o charakterze industrialnym. Prosta konstrukcja i niemalowane drewno to cechy, które pozwalają doskonale wpisać się w przestrzeń pozbawioną dekoracyjności i przepychu. Łóżko na paletach w industrialnym wnętrzu stworzy zgrany duet z czarną pościelą i graficznymi plakatami, które możemy powiesić nad jego zagłówkiem. Kolorowe poduszki i jasne meble to także dobrane towarzystwo dla łóżka z palet. Taki zestaw sprawdzi się najlepiej, gdy chcemy stworzyć naturalną przestrzeń naszej sypialni w klimacie skandynawskim. Możemy także umieścić mebel w otoczeniu zielonej roślinności i przykryć go narzutą w liściaste wzory - łóżko z palet sprawdzi się świetnie jako element aranżacji w stylu urban jungle.

Sypialnia w stylu skandynawskim. Pomysły na aranżację >>

Łóżko z palet. Projekt to podstawa

Niezależnie od tego, czy zamierzamy kupić łóżko z palet, czy samodzielnie je wykonać, na początku liczy się dobry pomysł i projekt. Warto na wstępie zmierzyć przestrzeń sypialni oraz miejsce, w którym ma się zmieścić mebel. Standardowe wymiary europalet to 120x80 i 120x100 cm. Do wykonania łóżka z palet będziemy potrzebowali prawdopodobnie trzech elementów, które połączymy w wybrany przez nas sposób. Firmy, które zajmują się profesjonalnie wykonywaniem łóżek z palet, przyjmują zamówienia na dowolny rozmiar.

Zastanówmy się na samym początku, jaki klimat chcemy stworzyć w przestrzeni sypialnianej. Jeśli zależy nam, aby aranżacja miała surowy charakter, lepiej pozostawić drewno niemalowane, w jego naturalnym odcieniu. Będziemy jedynie musieli dobrze je oczyścić i wyszlifować. Jeżeli natomiast pociągają nas eksperymenty kolorystyczne, możemy pomalować nasze łóżko z palet na wybrany odcień. Warto przemyśleć także kwestię zagłówka. Ten element możemy także wykonać samodzielnie albo uwzględnić takie życzenie w zamówieniu.

Jak samodzielnie zrobić łóżko? >>

Łóżko z palet podświetlane - stwórz wyjątkowy klimat

Jeśli przekonał nas pomysł umieszczenia łóżka z palet w naszej sypialni, warto pomyśleć o odpowiednim oświetleniu, które stworzy niepowtarzalny nastrój wnętrza. Jest na to kilka sposobów. Jednym z nich jest użycie listew ledowych, które będą podświetlać od spodu łóżko z palet. Możemy także wykorzystać popularne cotton balls, czyli bawełniane kule świetlne, tworzące fantazyjne girlandy. Powieśmy je w dowolnym miejscu, np. na zagłówku.

Łóżko z palet - cena może nas przekonać

Co może przekonać tych, którzy wciąż zastanawiają się nad wyborem łóżka z palet? Oczywiście jego cena! Najzwyklejsza paleta, wykorzystywana do transportowania i składowania towarów to koszt śmiesznie niski – możemy ją nabyć nawet za kilkanaście złotych. Pamiętajmy jednak, aby przed zakupem sprawdzić jej stan – ważne, by była ona sucha, czysta i niezniszczona. Na rynku dostaniemy także palety strugane, przygotowane specjalnie do tworzenia łóżek z palet oraz innych mebli w tym stylu. To koszt ok. 70 zł za sztukę. Dostaniemy je w kilku różnych odcieniach drewna. Cena za łóżko z palet, wykonane na zamówienie zaczyna się od 450 złotych.

Więcej o: