Witryna: przechowywanie za szkłem

Witryna to mebel służący do przechowywania przedmiotów, którymi chcemy cieszyć oczy na co dzień, i którymi chcemy chwalić się przed naszymi gośćmi. Przeszklone witryny to jedne z najważniejszych elementów wyposażenia salonu czy jadalni. Sprawdźcie, na co zwracać uwagę przy wybieraniu witryny.

Witryna szklana - elegancki sposób na przechowywanie

Słowo „witryna” niektórym może kojarzyć się głównie z witrynami sklepowymi, jednak tego określenia używa się także w odniesieniu do przeszklonych szafek, które umożliwiają wyeksponowanie różnego rodzaju przedmiotów, i których estetyka sprawia, że powinny być dobrze widoczne. Witryny świetnie sprawdzą się więc w salonie i jadalni, gdzie mogą służyć do przechowywania eleganckiej zastawy stołowej, szkła lub pamiątek z podróży.

Witryna jest nie tylko meblem eleganckim, ale przede wszystkim niezwykle funkcjonalnym i efektownym. Dzięki przeszkleniom, witryny świetnie eksponują umieszczone w nich przedmioty, jednocześnie chroniąc je przed kurzem i uszkodzeniami. Przechowywanie cennych drobiazgów w witrynie ułatwia utrzymywanie ich w czystości i dobrym stanie przez długie lata, co jest niewątpliwą zaletą tego mebla.

Drewniane witryny w nietypowym kształcieDrewniane witryny w nietypowym kształcie fot. VOX

Witryny do salonu - jakie sprawdzają się najlepiej?

Piękna i praktyczna witryna do salonu jest marzeniem wielu osób. Na szczęście jest ono łatwe do spełnienia - w sklepach z wyposażeniem wnętrz można znaleźć wiele ciekawych modeli witryn, od prostych i minimalistycznych, aż po designerskie i bogato zdobione. Tak duży wybór sprawia, że każdy z łatwością może znaleźć witryny idealnie pasujące do danego wnętrza.

Jednym z kryteriów, którymi warto kierować się przy wybieraniu witryny do salonu jest materiał z jakiego jest ona wykonana. Najbardziej pożądanymi są witryny drewniane, które charakteryzują się trwałością i dobrą jakością. Najlepiej wyglądają w tych pomieszczeniach, w których znajdują się też inne meble i elementy wykonane z drewna. Często wybierane są także witryny całkowicie oszklone, które są minimalistyczne i niezwykle eleganckie, a dzięki swojej transparentności najlepiej eksponują przechowywane w nich przedmioty. W nowoczesnych wnętrzach odnajdą się też witryny szklane oparte na metalowych elementach.

Witryna do salonu powinna być dopasowana do stylistyki i kolorystyki wnętrza. Najczęściej poszukiwanymi są witryny białe i czarne, które należą do najbardziej uniwersalnych i cechują się zazwyczaj minimalistycznym designem oraz dużą powierzchnią przeszklenia.

W stylowych, klasycznych wnętrzach warto stawiać na witryny stylizowane na antyki lub (jeśli tylko macie taką możliwość) na prawdziwe, stare meble. Taka witryna sama w sobie będzie wspaniałą ozdobą pomieszczenia i może stać się najważniejszym punktem jego aranżacji.

Minimalistyczna komoda do nowoczesnego wnętrzaMinimalistyczna komoda do nowoczesnego wnętrza fot. IKEA

Witryna IKEA - mebel do każdego wnętrza

Ładna witryna jest elementem, który (jeśli jest odpowiednio dobrany) sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Najlepiej wybrać mebel jak najbardziej uniwersalny, o prostej formie. Tego typu witryny znaleźć można chociażby w ofercie sieci IKEA, której znakiem rozpoznawczym jest modny, skandynawski design. Łatwa dostępność witryn IKEA sprawia, że meble te pojawiają się w wielu polskich domach. Witryna z IKEA to świetne rozwiązanie dla tych, którzy szukają ładnego i praktycznego mebla w korzystnej cenie. Sieć proponuje witryny z różnych materiałów, utrzymane w różnej stylistyce i w różnych rozmiarach, w tym niewielkie witryny idealne do małych pomieszczeń, charakterystycznych dla mieszkań w bloku. Produkty IKEA są kultowe nie bez przyczyny, o czym warto przekonać się samemu.

Oczywiście, witryny dostępne są także w innych sklepach z wyposażeniem wnętrz, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie tego mebla, warto zapoznać się z propozycjami kilku producentów i spośród nich wybrać witrynę idealnie dopasowaną do waszego wnętrza.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.