Stolik kawowy w modnym stylu

Stolik kawowy to taki uroczy, niewielki mebel, który jest naszym stałym towarzyszem. Z pozoru mało znaczący, służy nam każdego dnia i zdradza nasze zamiłowanie do detali. Stolik kawowy zmienia swoją formę wraz z nadejściem nowych trendów - warto znać jego aktualne wcielenie. Jakie kształty i kolorystyka są najmodniejsze w tym sezonie? Poznaj nasze propozycje stylowych stolików kawowych.

Stolik kawowy - jak dobrać go do wnętrza?

Stolik kawowy powinien być dobrze dobrany pod względem formy do pozostałych mebli w pomieszczeniu. Nie chcemy przecież, aby wnętrze pokoju było pozbawione harmonii. Stolik kawowy z wygiętymi nóżkami w stylu Ludwika XIV na pewni nie sprawdzi się w nowoczesnym mieszkaniu, a mebel o nowoczesnej formie nie wpisze się w przestrzeń, gdzie przeważają klasyczne kształty. Warto zadbać o spójność i dobrać go do obecnych w pokoju dziennym foteli, sof oraz pozostałych mebli. W odpowiednim otoczeniu stolik kawowy będzie prezentował się dumnie i stylowo.

Stolik kawowyStolik kawowy Fot. Lareco

Stoliki kawowe nowoczesne - doskonałe formy

Stoliki kawowe nowoczesne to bardzo intrygujące formy, obok których trudno przejść obojętnie. Zaskakują dynamicznym układem nóżek albo nietypową formą blatu, na przykład o kształcie sześcioboku. Nowoczesny design uwielbia stoliki kawowe i wysuwa coraz to nowe propozycje tego mebla, choć wydaje się, że już wszystko było. Zachwycają nas nie tylko wyszukane formy lub minimalistyczny umiar geometrii, ale także materiały oraz ich swobodne łączenie. Stoliki kawowe nowoczesne mogą być wykonane z metalu, drewna, marmuru czy szkła. Wszystkie te materiały łączą się ze sobą, tworząc formy bliskie współczesnym rzeźbom. Doskonale sprawdzają się w przestrzeniach, w których widać przywiązanie do oryginalnych form.

Nowoczesny stolik kawowyNowoczesny stolik kawowy AGATA

Stolik kawowy okrągły - modern retro

Stolik kawowy okrągły może być przykładem klasycznego mebla o prostej formie. Jeśli jednak jest on wsparty na charakterystycznych, drewnianych nóżkach, rozszerzających się ku dołowi, wtedy mamy do czynienia ze stylem lat 50. i 60. w nowym wydaniu. Powrót do minionej epoki widać na każdym kroku - fotele, sofy, komody, ławy, a nawet sprzęty kuchenne przybierają kształty z dawnych lat. Nie jest to jednak kopia tego, co było, ale inspiracja, które dodaje smaku temu, co nowoczesne. Stoliki kawowe retro mogą mieć postać drewnianą, często blat jest lakierowany. Możemy spotkać zarówno klasyczne połączenia kolorystyczne, które sprawdzą się w wielu stylach, nie tylko w aranżacjach retro, jak również bardziej charakterystyczne, ciepłe - rude i miodowe odcienie drewna, które dawniej można było spotkać w każdym domu. 

Stolik kawowy Ikea - praktyczne rozwiązania

Stolik kawowy Ikea, który cieszy się od lat niesłabnącym zainteresowaniem, to biały model LACK z kwadratowym blatem i prostymi nóżkami. Jego popularność świadczy o tym, że nie praktyczne i proste rozwiązania są tym, co nigdy nie wyjdzie z mody. Oprócz tak znanych przykładów z oferty szwedzkiej marki, mamy jeszcze szereg innych rozwiązań. Na przykład stolik kawowy w formie kosza pokrytego blatem - KVISTBRO  z miejscem na przechowywanie rzeczy. Takie pomysły jak wielofunkcyjny stolik kawowy zdecydowanie ułatwiają nam życie i sprawiają, że możemy inteligentnie zaaranżować naszą przestrzeń, w której znajdzie się miejsce na wszystkie nasze potrzeby.

Stolik kawowy biały - klasyczny czy nowoczesny?

Stolik kawowy biały może pasować do wielu wnętrz pod warunkiem, że jego charakter nie kłóci się z wystrojem pomieszczenia. Postarzane drewno w białym odcieniu sprawdzi się wspaniale w rustykalnym wnętrzu, a proste, zgeometryzowane formy będą pasować do jasnych, minimalistycznych przestrzeni. Stoik kawowy biały będzie również dobranym elementem skandynawskiego wnętrza. Może także stworzyć ciekawy kontrast z ciemnymi, grafitowymi meblami. 

Stolik kawowyStolik kawowy BOCONCEPT

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.