Meble dla dzieci - na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Meble dla dzieci powinny spełniać kilka różnych funkcji. Przede wszystkim muszą być bardzo praktyczne i wygodne. Warto zdecydować się na takie, które pomogą naszym dzieciom utrzymać porządek - to duże wyzwanie! Idealnie, jeśli wybrane przez nas meble dla dzieci będą dodatkowo stylowe i piękne. Jak połączyć te wszystkie elementy w jednym zestawie? Sprawdźcie nasze propozycje.

Ikea meble dla dzieci - pastelowa aranżacja

Meble dla dzieci od znanej, szwedzkiej marki pozwalają stworzyć dowolną aranżację - wachlarz kolorów i wzorów jest ogromny. Uniwersalnym wyborem będzie biały kolor szafek i łóżka. Na przykład model BUSUNGE z regulowaną ramą łóżka, które możemy dopasowywać do zmieniającego się wzrostu dziecka. Dzięki takiej funkcji jest ono wyborem na wiele lat - nie musimy kupować łóżka na wyrost, które niepotrzebnie zajmowałoby przestrzeń. Gdy zajdzie taka potrzeba - dopasujemy je do odpowiednich rozmiarów. Meble dla dzieci Ikea w białym kolorze świetnie nadają się do pastelowych aranżacji, które mają w sobie wiele uroku. Pasują szczególnie do pokoju maluchów. Białe meble dla dzieci będą się doskonale prezentować między innymi na miętowej lub błękitnej ścianie. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić z ilością kolorów - wszystkie kolory pastelowe pasują do siebie, ale ich zbyt duża ilość w jednym zestawie może być przesadnie cukierkowa. Warto wyważyć te proporcje, aby stworzyć harmonijną całość.

Praktyczne zestawy mebli dla dzieci

Zestawy mebli dla dzieci pozwalają stworzyć spójną aranżację, dokonując tak naprawdę jednej decyzji zakupowej. Warto zdecydować się na dobry jakościowo materiał - najlepiej, jeśli będzie to drewno. Oczywiście takie meble dla dzieci będą droższe, ale zestaw jest wyborem na wiele lat, dlatego dobrze jest  przemyśleć tę decyzję. Do wyboru mamy zestawy nowoczesne jedno lub dwukolorowe oraz bardziej klasyczne meble dla dzieci - z ozdobnymi gzymsami i dekoracyjnymi uchwytami. Od nas zależy, na jaki styl chcemy się zdecydować. Pamiętajmy, aby wybierać możliwie uniwersalne meble dla dzieci, szczególnie pod względem koloru. Jak wiadomo - upodobania naszych pociech zmieniają się całkiem szybko. Zwróćmy także szczególną uwagę na pojemność szaf - odpowiedni zestaw mebli dla dzieci powinien pomóc nam zachować porządek i pomieścić wszystko, co potrzebne.

AGATA - meble dla dzieci i nastolatków

Wśród propozycji mebli dla dzieci od Agata Meble, znajdziemy praktyczne i estetyczne zestawy, jak również pojedyncze szafy, łóżka, komody i wszystko, co potrzebne dla naszych urwisów. Mamy do wyboru wiele uniwersalnych modeli, które sprawdzą się w większości wnętrz. Ciekawą propozycją są meble dla dzieci o klasycznym kroju, w białym kolorze. Kolekcja MIA sprawdzi się szczególnie jako wyposażenie pokoju dziewczynki. Białe meble dla dzieci z tej serii prezentują się znakomicie na tle oryginalnej tapety, utrzymanej w szarej tonacji. Nowoczesny wzór przełamuje klasyczny charakter wyposażenia i dodaje dynamiki całej aranżacji. Warto wziąć pod uwagę takie zestawienie!

Meble dla dzieci o klasycznym krojuMeble dla dzieci o klasycznym kroju Fot. AGATA

Meble ogrodowe dla dzieci - postaw na kolor

W trosce o komfort naszych pociech, spędzających czas na świeżym powietrzu, warto pomyśleć o zakupie mebli ogrodowych dla dzieci. Takich, które będą dopasowane do ich potrzeb. Możemy zdecydować się na stylowe, drewniane ławeczki i stolik albo wybrać kolorowe, lekkie krzesełka, które bez trudu przetransportujemy w wybrane miejsce. Warto także pomyśleć o domku, w którym nasze urwisy skryją się w razie deszczu i gdzie urządzą własną przestrzeń do zabawy. Do wyboru mamy domki drewniane lub plastikowe. Niewielkie meble ogrodowe dla dzieci powinny zmieścić się pod takim zadaszeniem. Taki zestaw na pewno zachęci nasze dzieci do spędzania czasu na świeżym powietrzu!

Więcej o:
Copyright © Agora SA