Łóżka piętrowe - praktyczne rozwiązania do pokoju dziecięcego

Łóżko piętrowe to bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwala stworzyć przestrzeń do spania dla kilku osób na niewielkim metrażu. Sprawdza się idealnie, gdy chcemy zaoszczędzić część przestrzeni w pokoju dziecięcym. Istnieją różne rodzaje łóżek piętrowych - znajdźmy takie, które będzie najlepszą odpowiedzią na nasze aktualne potrzeby. Przedstawiamy najciekawsze propozycje.

Łóżka piętrowe dla dzieci - praktyczne rozwiązanie

Praktyczne łóżka piętrowe mogą mieć różne formy. Jest to przestrzeń do spania przeznaczona dla jednej, dwóch, a nawet trzech osób. Możemy wybrać łóżka piętrowe w zestawie z innymi meblami, na przykład biurkiem lub szafą na ubrania - dzięki temu w jednym miejscu umieścimy najważniejsze elementy wyposażenia pokoju. Ciekawym rozwiązaniem dla naszych dzieci jest łóżko piętrowe w formie drewnianego domku, który na zdjęciu prezentuje się jak urokliwa zabawka dla lalek. Warto zadbać o to, aby mebel pasował do aranżacji całego wnętrza, dobrze wpisywał się w jego charakter pod względem formy i koloru. Na szczęście dzieciaki uwielbiają łóżka piętrowe - nie będziemy musieli przekonywać ich do tego rozwiązania. 

Łóżko piętrowe domek - bajkowe miejsce do spania

Drewniane łóżko piętrowe domek wygląda jak z bajki! Chyba każde dziecko chciałoby spędzić noc w takim miejscu. Do wyboru mamy mebel przeznaczony dla jednej osoby, gdzie dolna przestrzeń jest pusta i może być zagospodarowana przez nas w dowolny sposób, np. jako kącik do nauki. Takie rozwiązanie to duża oszczędność miejsca! Drugą wersją łóżka piętrowego w kształcie domku jest mebel dwuosobowy - miejsca do spania znajdują się na dole i na górze. To rozwiązanie, które sprawdzi się najlepiej w wysokich pomieszczeniach - w przypadku niskich lepiej zdecydować się na klasyczną konstrukcję.

Łóżko piętrowe domek w białym kolorze - idealne do jasnego wnętrzaŁóżko piętrowe domek w białym kolorze - idealne do jasnego wnętrza Fot. Jysk

Łóżka piętrowe 3 osobowe - nie tylko dla rodziny

Łóżko piętrowe 3 osobowe może być idealnym rozwiązaniem, gdy powiększa nam się rodzina lub gdy chcemy mieć po prostu dodatkowe miejsce do spania - na wszelki wypadek! Urodzinowe przyjęcie z noclegiem? Niespodziewani goście? A może choroba dziecka, która wymaga od nas spędzenia nocy przy jego łóżku? W tych wszystkich przypadkach łóżko piętrowe 3 osobowe zda egzamin na piątkę. Warto wybrać model z praktycznymi szufladami, które pomogą nam przechować pościel dla trzech osób.

Łóżko piętrowe z biurkiem - zgrany zestaw

Łóżka piętrowe z biurkiem pomogą nam sprytnie zagospodarować przestrzeń pokoju dziecięcego. Decydując się na taki zestaw, warto pomyśleć o dodatkowym elemencie, na przykład praktycznej szafie wysuwanej. Dobre rozplanowanie tych kilku elementów w obrębie jednej przestrzeni pozwoli zaoszczędzić znaczną część miejsca w pokoju. Idealny projekt takiego zestawu wyróżnia się tym, że praktyczne szafki czy szuflady są ukryte w konstrukcji łóżka piętrowego - trudno je dostrzec na pierwszy rzut oka. Do wyboru mamy różne kolory i wzory, a jeśli naszemu dziecku znudzi się ulubiona barwa, bez trudu przemalujemy mebel. Ciekawą propozycją może być łóżko piętrowe w odcieniu ciemnego, pudrowego różu - świetnie prezentuje się na tle szarości.

Łóżko piętrowe Ikea. Kierunek: wygoda

Wśród licznych propozycji łóżek piętrowych Ikea znajdziemy zarówno wyżej wymienioną wersję z biurkiem, dwuosobowy, klasyczny zestaw góra - dół, jak również model z praktyczną antresolą, czyli SVÄRTA. Stalowa konstrukcja tego modelu sprawia, że mebel ma nieco surowy charakter, dlatego najlepiej sprawdzi się w pokoju starszego dziecka lub nastolatka. Na dole możemy umieścić biurko, metalowy wieszak na ubrania lub niewielką sofę. Jeśli okaże się, że potrzebujemy dodatkowego miejsca do spania, zawsze możemy dokupić wsuwany element uzupełniający. Tego typu modele pozwalają dopasować nasze łóżko piętrowe do zmieniających się potrzeb.

Więcej o:
Copyright © Agora SA