Szafka RTV - funkcjonalny mebel do pokoju dziennego

Szafka RTV to mebel, który pozornie może wydawać się mało istotny. W rzeczywistości jest niezbędnym elementem każdego pokoju dziennego lub salonu. Szafki RTV, z racji swoich funkcji i właściwości, dość trudno dobrać do stylu pomieszczenia. Aby ułatwić sobie to zadanie, warto wiedzieć, jakie rozwiązania są aktualnie dostępne.

Szafki RTV: nowoczesne czy klasyczne?

Szafka RTV jest meblem, który ma być jednocześnie praktyczny i estetyczny. Ponadto, takie szafki powinny dobrze pasować do stylu aranżacji wnętrza, w którym się znajdują. Ich zadaniem jest przechowywanie sprzętów RTV, takich jak dekodery, odtwarzacze DVD czy konsole do gier. Co więcej, na szafce RTV można postawić telewizor lub sprzęt stereo. Szerokie zastosowanie tego typu szafek sprawia, że muszą one być wyposażone w szereg funkcjonalnych rozwiązań.

W sklepach z meblami i dodatkami do wnętrz znaleźć można różne rodzaje szafek RTV, które różnią się między sobą nie tylko rozmiarami, ale też stylem i poszczególnymi elementami. Nowoczesna szafka RTV to prawdziwe centrum multimedialne, od którego oczekuje się dużej powierzchni i odpowiedniej ilości miejsca do przechowywania sprzętów i zbiorów (gier, płyt DVD, itp). Takie szafki RTV charakteryzują się prostymi, często geometrycznymi formami i bywają złożone z półek i szafek rozmieszczonych w różnych konfiguracjach.

Nowoczesne szafki RTV najlepiej wyglądają we wnętrzach urządzonych właśnie w tym stylu. Do pokoi dziennych zaaranżowanych w bardziej klasycznym stylu bardziej pasują tradycyjne szafki, na przykład drewniane. Jak wiadomo, drewno to naturalny surowiec, który wprowadzony do wnętrza nadaje mu przytulności i ciepła, dlatego takich szafek RTV raczej nie powinno się kupować do wnętrz nowoczesnych.

Szafka RTV biała – do jakich wnętrz pasuje?

Biała szafka RTV to mebel, który znaleźć można w wielu polskich salonach i pokojach gościnnych. Nic dziwnego – białe meble uważane są za najbardziej uniwersalne. Moda na elementy wyposażenia w tym kolorze trwa nieprzerwanie od dobrych kilku lat i nic nie wskazuje na to, że kiedyś się skończy.

W sklepach z wyposażeniem wnętrz znaleźć można białe szafki RTV w różnych wersjach. Najczęściej wybieranymi są te nowoczesne lub rustykalne, jednak charakterystyczne są także dla stylu skandynawskiego. Białe szafki RTV najlepiej wyglądają we wnętrzach jasnych, w których znajdują się pasujące do nich kolorystycznie meble.

Stylowa szafka RTVStylowa szafka RTV fot. VOX

Szafka RTV wisząca – modna i praktyczna

Innym rodzajem szafek RTV jest szafka RTV wisząca. Taki mebel wiesza się na ścianie, co jest dobrym rozwiązaniem szczególnie cenionym w niewielkich wnętrzach. Odpowiednio dobrane, wiszące szafki RTV wyglądają efektownie i nowocześnie, a jednocześnie są wyjątkowo funkcjonalne.

Wśród szafek RTV wieszanych na ścianie można znaleźć meble modułowe, które umożliwiają dobranie ich poszczególnych części o różnych rozmiarach i kolorach. Taka opcja daje szansę na stworzenie niepowtarzalnej szafki RTV, idealnie dostosowanej do naszych potrzeb oraz stylu i wielkości wnętrza.

Szafka RTV IKEA – uniwersalne rozwiązanie dla każdego

Szafka RTV to element wyposażenia, który znaleźć można w ofercie wielu sklepów z meblami, również tych sieciowych. Bardzo częstym wyborem są szafki RTV z sieci IKEA, w której salonach stacjonarnych i sklepie online znaleźć można mnóstwo ciekawych propozycji. Różnorodna oferta sieci IKEA sprawia, że każdy  znajdzie w niej produkt odpowiadający jego oczekiwaniom i finansowym możliwościom, dlatego warto zapoznać się z asortymentem jej sklepów.

Poza sklepami IKEA, szafki RTV znaleźć można też w takich sklepach sieciowych, jak VOX, JYSK czy FORTE. Ciekawe propozycje dostępne są też w ofertach sklepów działających online, toteż idealnej szafki RTV warto szukać także w sieci.

Drewniana, minimalistyczna szafka RTVDrewniana, minimalistyczna szafka RTV fot. Sfmeble

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.