Meblościanka - wielki powrót legendy z przeszłości

Meblościanka to mebel, który jeszcze do niedawna kojarzył się raczej z niezbyt ciekawymi zestawami szafek, które królowały w polskich mieszkaniach i domach w drugiej połowie XX wieku. Ich długotrwała popularność i funkcjonalność sprawiła, że nowoczesne meblościanki wracają do łask. Co sprawia, że meblościanka jest aż tak lubianym elementem wyposażenia?

Meblościanki nowoczesne: praktyczne i lubiane meble

Meblościanka wielu osobom kojarzy się z brzydkim zestawem mebli, jakich wiele było w polskich domach i mieszkaniach. Choć wygląd dawnych meblościanek dziś rzeczywiście trudno uznać za atrakcyjny, to jednak meblom tym nie można odmówić funkcjonalności. Właśnie ze względu na tę cechę, jak również na sentyment jaki do niej mają Polacy, meblościanka powoli wraca do łask i pojawia się w ofertach wielu sklepów meblowych. Oczywiście, dzisiejsze meblościanki nie przypominają swoich pierwotnych wersji, a dostosowane są do wnętrzarskich trendów,

Nowoczesne meblościanki składają się z kilku elementów, które można dopasować do wnętrza w dowolnej konfiguracji. Tak, jak dawne zestawy, posiadają pojemne szafki i szuflady, stwarzające dużo miejsc do przechowywania. Do elementów nowoczesnych meblościanek zaliczają się też szafy i witryny, idealne do eksponowania pięknego szkła lub cennych bibelotów.

Nowoczesna meblościanka to zestaw mebli stworzonych tak, by wpisywały się w aktualne wnętrzarskie trendy, a jednocześnie wciąż były jak najbardziej funkcjonalne.

Meblościanki: do salonu i nie tylko

Współczesna meblościanka sprawdzi się przede wszystkim w salonie. W skład zestawu często wchodzi bowiem szafka RTV, która pełni funkcję domowego centrum multimedialnego. Ponadto, meblościanka, dzięki licznym miejscom do przechowywania, zapewni dodatkową przestrzeń, w której można schować wszelkie przydatnie w pokoju gościnnym przedmioty, takie jak obrusy, serwetki, czy eleganckie komplety sztućców.

Odpowiednio dopasowana, meblościanka świetnie sprawdzi się także w pokoju nastolatka. W sklepach meblowych można znaleźć zestawy przeznaczone specjalnie dla młodszych domowników. W ich skład wchodzą często nie tylko szafki, ale także biurka, idealnie dopasowane do pozostałych elementów.

Modna meblościankaModna meblościanka fot. AGATA

Meblościanka z szafą: idealne rozwiązanie do małych mieszkań

Meblościanka sprawdzi się w zasadzie w każdym domu i mieszkaniu, jednak szczególną funkcję może pełnić w małych mieszkaniach, np. w kawalerkach oraz niewielkich mieszkaniach dwupokojowych, w których salon często pełni też rolę sypialni. W takich przypadkach, meblościanka ma bardzo ważne zadanie, ponieważ zastępuje kilka mebli, w tym szafę i komodę.

Meblościanka z szafą idealnie nadaje się do mniejszych mieszkań, w których trudno wprowadzić standardowe rozwiązania. Dzięki możliwości dowolnego ułożenia jej poszczególnych elementów, z łatwością można rozplanować w pomieszczeniu takie ułożenie mebli, które sprawdzi się tam najlepiej.

Meblościanka biała: uniwersalne rozwiązanie  do wszystkich wnętrz

Meblościanki, które dostępne są w ofertach poszczególnych sklepów z wyposażenia wnętrz, występują w wielu kolorach i kombinacjach. Największą popularnością cieszą się jednak nowoczesne meblościanki białe. Meblościanka w tym kolorze, w zależności od modelu, świetnie sprawdzi się zarówno we wnętrzu zaaranżowanym w stylu nowoczesnym, jak i we wnętrzach skandynawskich czy rustykalnych.

Meblościanka IKEA czy meblościanka Allegro: gdzie szukać?

Meblościanka to element wyposażenia charakterystyczny dla polskich wnętrz. Nic dziwnego, ponieważ w naszym kraju zakorzenił się na dobre. Jednak poza granicami Polski trudno znaleźć nowoczesną wersję klasyka z minionej epoki. Widać to chociażby w ofercie zagranicznych sieciówek, takich jak IKEA. Wprawdzie w ofercie firmy znajdują się meble, których poszczególne elementy można dopasować do siebie i tym samym stworzyć spójny zestaw, jednak nie da się nazwać go jednoznacznie meblościanką.

W poszukiwaniu meblościanki warto udać się do takich sklepów z meblami, jak VOX czy ABRA. Ponadto, dobrym pomysłem jest przyjrzenie się ofertom dostępnym na Allegro oraz asortymentom różnych sklepów internetowych. W takich miejscach znaleźć można bogaty wybór ciekawych meblościanek, z których każdy wybrać może propozycję idealnie odpowiadającą jego potrzebom.

Meblościanka - ulubiony mebel PolakówMeblościanka - ulubiony mebel Polaków fot. BLACK RED WHITE

Więcej o: