Regał metalowy - wyeksponuj piękne przedmioty

Regał metalowy kojarzy nam się zazwyczaj z pomieszczeniami roboczymi, gdzie przechowujemy narzędzia, przetwory lub zimowe rzeczy. Ten prosty w formie mebel sprawdzi się jednak nie tylko w piwnicy. Regał metalowy coraz częściej gości także w salonach, gabinetach, a nawet w sypialni. Jak wykorzystać go w aranżacji wnętrz? Mamy na to kilka pomysłów.

Metalowy regał - mebel w stylu industrialnym

Surowa forma metalowego regału świetnie wpisuje się w przestrzeń wnętrz, gdzie prostota wygrywa z dekoracyjnością. Może to być nowoczesny, minimalistyczny salon lub pokój dzienny urządzony w stylu industrialnym. Ascetyczny krój mebla i surowy materiał, z którego został wykonany sprawdzą się doskonale na tle betonowych płyt lub ceglanej ściany. Jedną z zasad stylu industrialnego jest bowiem korzystanie z elementów, które kojarzą się raczej z wnętrzem fabryk niż budynków mieszkalnych. Nie oznacza to jednak, że mamy ustawić w naszym salonie regał metalowy, służący do przechowywania materiałów budowlanych. Współcześni projektanci zadbali o to, aby ten charakterny mebel miał odpowiednią formę, która będzie jedynie interpretacją magazynowego wyposażenia. Oprócz regałów metalowych możemy spotkać konstrukcje, w których metal łączy się z innym materiałem, np. drewnem. Taki duet doskonale sprawdzi się we wnętrzach, w których przeważają naturalne dodatki i zielona roślinność. Świetnie zagra również ze skórzanymi fotelami i kanapami w stylowej przestrzeni gabinetu.

Regał metalowy Ikea - wyeksponuj ulubione rzeczy

Odkryte półki regału metalowego Ikea VITTSJÖ wymagają wyeksponowania wybranych przedmiotów, np. elementów dekoracji lub książek. Jest to świetna okazja do tego, aby pokazać w naszym salonie rzeczy, które naprawdę lubimy i które są związane z naszymi zainteresowaniami lub upodobaniami estetycznymi, do czego zachęca sam projektant regału metalowego Ikea VITTSJÖ - Johan Kroon. Przekonuje, że warto przemycić w naszych wnętrzach cząstkę siebie w postaci ważnych dla nas przedmiotów, które będą reprezentować nasze zamiłowania i pasje. Przestrzeń mieszkalna stanie się dzięki temu miejscem, które posiada swój własny, niepowtarzalny charakter. Czasem zdarza się, że wnętrze domu jest perfekcyjnie urządzone i wygląda jak z wnętrzarskiego magazynu, a jednak czegoś w nim brakuje. Zazwyczaj chodzi właśnie o te elementy, które mogą nam powiedzieć coś więcej o właścicielach czterech ścian. Szczególnie salon jako miejsce reprezentacyjne powinno posiadać choćby niewielką przestrzeń, w której pokazujemy to, co jest nam bliskie. W tej roli świetnie sprawdzi się regal metalowy - wybierzmy odpowiedni rozmiar i pochwalmy się pamiątkami z podróży, ulubionymi zdjęciami lub kolekcją książek.

Regały metalowe do piwnicy - Obi i Castorama

Oprócz regałów metalowych, pełniących funkcję reprezentacyjną w salonowych wnętrzach, zawsze możemy nabyć mebel, służący wyłącznie przechowywaniu naszych rzeczy. Znajdziemy go w popularnych sklepach budowlanych, takich jak Obi czy Castorama. Prosty i tani regał metalowy na pewno sprawdzi się w piwnicy, warsztacie lub na strychu. Będzie odpowiednim miejscem na przetwory, odzież roboczą czy narzędzia - jego otwarta przestrzeń pozwoli szybko znaleźć to, czego potrzebujemy. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.