Stoły kuchenne z drewna: solidne i piękne meble do każdej kuchni

W dużych kuchniach stoły kuchenne odgrywają bardzo ważną rolę - to przy nich zbierają się całe rodziny, by wspólnie zjeść posiłek. Zdarza się też, że przy stole w kuchni podejmujemy gości, dlatego powinien być on nie tylko solidny, ale i reprezentacyjny. Cechy te posiadają bez wątpienia stoły kuchenne z drewna. Sprawdźcie, jakie są ich największe zalety.

Stoły kuchenne to meble, w przypadku których liczy się głównie funkcjonalność, choć ich estetyka również ma ogromne znaczenie. Kupując stół kuchenny warto zdecydować się na ten jak najbardziej solidny i trwały. Dobrym pomysłem jest wybór stołu drewnianego.

Drewno to materiał, który używany jest przez człowieka od zarania dziejów. Dawniej był jednym z nielicznych materiałów, których można było używać chociażby do skonstruowania domu i umeblowania go. Obecnie drewniane meble należą do tych najbardziej cenionych, dzięki właściwościom materiału z jakiego są zrobione oraz pięknego wyglądu. Ulubionym drewnianym elementem wielu z nas jest drewniany stół kuchenny.

Warto pamiętać o tym, że drewniane stoły kuchenne będą wyglądać dobrze tylko wtedy, gdy będzie się je odpowiednio pielęgnować. Przede wszystkim, wymagają regularnego olejowania oraz zabezpieczania specjalnymi preparatami. Drewno jest bowiem wrażliwe na wilgoć, a tej w kuchni nie brakuje. Jeśli nie zabezpieczymy stołu drewnianego przed działaniem wilgoci, mogą pojawić się na nim nieestetyczne odkształcenia, których każdy wolałby uniknąć.

Stół z krzesłami - drewniany zestaw idealnyStół z krzesłami - drewniany zestaw idealny fot. JYSK

Stoły i krzesła kuchenne z drewna: zestawy idealne

Stoły kuchenne wykonane z drewna, w zestawie z drewnianymi krzesłami, mogą stworzyć piękny i komfortowy komplet, który sprawdzi się w zasadzie w każdej kuchni. Jest to klasyczny mebel pasujący do każdego stylu aranżacji wnętrz – wystarczy wybrać stół o takiej formie, która będzie pasować do danego wnętrza.

W kuchniach rustykalnych najlepiej wyglądają drewniane stoły kuchenne z efektem postarzania lub z rzeźbionymi, ozdobnymi nogami. W bardziej nowoczesnych kuchniach sprawdzą się natomiast stoły kuchenne z drewnianymi blatami, opierające się na metalowych nogach.

Stoły kuchenne IKEA – skandynawski design w czystej postaci

Drewniane stoły kuchenne znaleźć można w wielu sklepach z wyposażeniem wnętrz, także w sieci IKEA. W tym ulubionym sklepie wielu Polaków dostępne są różne modele stołów do kuchni, o różnej wielkości i w różnych kształtach. W asortymencie sklepów znajdziecie zarówno drewniane stoły kuchenne prostokątne, jak i owalne.

Dobrym rozwiązaniem do niewielkich wnętrz są rozkładane stoły kuchenne, oferowane przez wiele sklepów meblowych. Dzięki tym elementom wyposażenia wnętrza można bowiem zyskać przestrzeń, która w małych mieszkaniach jest na wagę złota.

Stoły kuchenne Allegro – czy warto szukać drewnianego stołu w sieci?

Jeśli szukacie idealnego stołu kuchennego, który będzie odznaczał się zarówno wysoką jakością, jak i korzystną ceną, powinniście przejrzeć oferty dostępne w sklepach internetowych oraz w serwisie aukcyjnym Allegro. W sieci znajdziecie wiele ciekawych propozycji, często niedostępnych w sklepach stacjonarnych.

Rustykalny stół kuchenny z drewnaRustykalny stół kuchenny z drewna fot. IKEA

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.