Półki Ikea - dobry wybór do małego mieszkania

Na małej powierzchni ściany najlepiej sprawdzą się lekkie meble, takie jak półki Ikea. Wszelkie kredensy i obszerne witryny mogłyby znacząco zmniejszyć niewielką przestrzeń. Półki Ikea pozwalają oszczędzić sporo miejsca i wyeksponować atrakcyjne przedmioty. Podpowiadamy, jak wykorzystać je w małych mieszkaniach.

Półki na książki Ikea: wyeksponuj swoje zbiory

Praktyczne półki Ikea powinny pomieścić wszystko to, co chcemy mieć w zasięgu naszego wzroku. Mogę to być elementy, których często używamy i które chcemy mieć zawsze pod ręką lub atrakcyjne dla oka przedmioty, które chcemy zaprezentować w pokoju dziennym. Na uwagę naszych gości na pewno zasługują zbiory książek, które powinniśmy odpowiednio wyeksponować. Mała przestrzeń pokoju nie jest najlepszym miejscem dla masywnych mebli. Stylowa biblioteczka mogłaby być odpowiednim wyborem, gdyby tylko nasze mieszkanie zyskało kilka dodatkowych metrów. W przeciwnym wypadku znacznie lepiej sprawdzą się półki na książki Ikea. Zamknięte meble przytłaczają wnętrza, otwarte - nadają im lekkości. Poziome półki Ikea, zawieszone na ścianie, poszerzą optycznie pomieszczenie, a pionowy regał je wydłuży, gdy jest ono zbyt niskie. Układ pionów i poziomów stworzy interesującą kompozycję, stworzoną z geometrycznych kształtów.

Ikea: półki LACK - urok minimalizmu

Półki Ikea z serii LACK to idealny wybór do małego mieszkania. Niewielka przestrzeń jest zawsze trudniejsza do zaaranżowania, wymaga precyzyjnego dobrania szerokości, długości i głębokości półek. Zróżnicowane wymiary elementów z serii LACK dają nam duże pole do popisu. Ogromną zaletą półek Ikea z tej serii jest ich minimalistyczny urok. Dzięki ukrytym mocowaniom, tworzą one czystą geometryczną formę, która świetnie prezentuje się na ścianie. Białe półki Ikea na książki, umieszczone na białej ścianie stworzą ciekawy efekt lewitujących książek. Możemy również zabawić się kolorami i pomalować niektóre elementy na wybrane odcienie. Dzięki temu nasza ściana zacznie przypominać abstrakcyjny obraz. Ciekawą koncepcją będzie również wersja kontrastowa - w czerni bieli. Doskonale sprawdzi się w mieszkaniu, w którym przeważają minimalistyczne elementy wyposażenia wnętrza - proste, geometryczne formy mebli i zachowawcza kolorystyka. Układ półek Ikea zależy wyłącznie od naszej inwencji twórczej. Możemy trzymać się standardu i zawiesić półki Ikea LACK o jednakowym wymiarze jedna pod drugą w pionie, na wzór regału. Możemy także skusić się na odrobinę szaleństwa i stworzyć kompozycję z wykorzystaniem półek o różnych wymiarach i kolorach.

Półki Ikea LACK zawieszone jedna pod drugą na wzór regałuPółki Ikea LACK zawieszone jedna pod drugą na wzór regału Fot. Ikea

Półka na buty Ikea do przedpokoju i garderoby

W ofercie sklepów szwedzkiej marki znajdziemy wiele praktycznych rozwiązań do przedpokoju i garderoby, w tym także półki na buty Ikea. Możemy wybrać prostą formę, którą ustawimy tuż przy wejściu do naszego mieszkania albo zdecydować się na półkę wsuwaną, którą umieścimy w szafie. Dzięki temu unikniemy chaosu, związanego z rozrzuconymi butami. Półka na buty Ikea sprawdzi się także wtedy, gdy odwiedzają nas znajomi. Kilka dodatkowych par butów może wprowadzić spore zamieszanie w małym przedpokoju. Praktyczne półki Ikea pozwalają zachować ład i estetyczny wygląd pomieszczenia, które jest wizytówką naszego domu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.