Biurka dla dzieci: jak wybrać najlepsze?

W pokoju dziecięcym nie może zabraknąć nie tylko łóżka, ale biurka dla dzieci. Ten element wyposażenia ma szerokie zastosowanie. Dzieciom chodzącym do szkoły pomaga w odrabianiu lekcji, podczas gdy młodszym może służyć do kreatywnych zabaw. Radzimy jak wybierać biurka dla dzieci i przedstawiamy nasze propozycje.

Biurka dla dzieci – czym kierować się przy wyborze?

Poszukując biurka dla dzieci można dostać prawdziwego zawrotu głowy – w sklepach znaleźć można mnóstwo propozycji biurek, z których każde wyróżnia się innymi cechami. To sprawia, że wybór idealnego mebla nie należy do najłatwiejszych zadań. Szczególnie, że biurka dla dzieci muszą być odpowiednio dobrane, aby były w pełni funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu.

Wygoda biurka dla dzieci w dużej mierze zależy od jego odpowiedniej wysokości, która musi być dopasowana do wzrostu swojego właściciela. Najlepiej wybrać takie biurko, które można regulować, ponieważ będzie ono „rosło” razem z dzieckiem i posłuży mu przez wiele lat. Warto przy tym pamiętać, że dla dziecka o wzroście 120-125 cm wysokość biurka powinna wynosić 55 cm. Zwiększać ją trzeba proporcjonalnie do tempa wzrostu dziecka.

Biurka dla dzieci mogą mieć także różny kąt nachylenia pulpitu i ten aspekt jest również ważny podczas wybierania tego mebla. Tutaj pod uwagę należy wziąć przeznaczenie biurka, jednak najbardziej optymalny kąt jego nachylenia do czytania wynosi 30 stopni, do pisania 15 stopni, a do rysowania 5 stopni.

Funkcjonalne biurko dla dzieckaFunkcjonalne biurko dla dziecka fot. VOX

Krzesła do biurka dla dzieci – jak dobierać?

Krzesło do biurka dla dzieci, tak jak i samo biurko, powinno mieć jak możliwość regulacji. Podstawą jest regulacja wysokości oraz oparcia i podłokietników. Dobrze, jeśli w krześle można także regulować wysokość zagłówka oraz głębokość siedzenia. 

Innym czynnikiem, który trzeba wziąć pod uwagę podczas wybierania krzesła do biurka dla dzieci jest materiał z jakiego zostało ono wykonane oraz ogólna jakość. Warto zdecydować się na krzesło z jak najlepszych materiałów, które będzie trwałe i wygodne.

Ponadto, krzesło do biurka dla dzieci powinno być estetycznie dopasowane zarówno do biurka, jak i do całego wnętrza.

Lampki na biurko dla dzieci, przybornik na biurko dla dzieci i inne akcesoria

Biurka dla dzieci są w pełni funkcjonalne, kiedy wyposaży się je w odpowiednie akcesoria, takie jak przyborniki czy lampki. Lampka na biurko dla dziecka musi zapewniać odpowiednią ilość światła, dlatego warto zdecydować się na uzupełnienie jej o odpowiednio mocną żarówkę (najlepiej LED).

Wszelkie akcesoria do biurka dla dzieci czynią te meble najlepszym miejscem zarówno do nauki, jak i do zabawy.

Biurko dla dzieci w niewielkim pokojuBiurko dla dzieci w niewielkim pokoju fot. IKEA

Biurka dla dzieci IKEA: meble pełne sprytnych rozwiązań

Biurka dla dzieci dostępne są w ofertach wielu sklepów meblowych, jednak od wielu lat największą popularnością cieszą się biurka produkowane przez szwedzką sieć IKEA. W jej ofercie znajdziecie różne rodzaje biurek, w tym te regulowane, które charakteryzują się zarówno funkcjonalnością, jak i wysoką estetyką wykonania. Nie można też zapominać o ich korzystnych cenach, które sprawiają, że biurka dla dzieci IKEA należą do tych najczęściej kupowanych.

Biurka dla dzieci Allegro – nieograniczone możliwości

Biurka dla dzieci znajdziecie też w sklepach internetowych oraz w serwisach aukcyjnych, takich jak Allegro. Wybór mebli dostępnych sieci jest w zasadzie nieograniczony, toteż każdy bez problemu znajdzie mebel w stu procentach odpowiadający jego oczekiwaniom.

Biurko dla dziecka do stylowego pokojuBiurko dla dziecka do stylowego pokoju fot. Bonami

Więcej o:
Copyright © Agora SA