Fotel rozkładany: idealny mebel do małego mieszkania

Fotel rozkładany to mebel, który znajdzie zastosowanie w każdym domu i mieszkaniu. Szczególnie dobrze sprawdzi się tam, gdzie domownicy muszą radzić sobie z niewielkim metrażem. Fotel rozkładany może być też idealnym rozwiązaniem do pokoju dziecięcego i młodzieżowego. Może stać się także szezlongiem oraz łóżkiem dla gości.

Fotel z rozkładanym oparciem: fotel rozkładany bez boków czy z bokami?

Fotel rozkładany jest elementem wyposażenia, który może przydać się w wielu gospodarstwach domowych. Współczesne wersje tego mebla często niczym nie różnią się od tradycyjnych foteli lub niewielkich sof, dlatego mogą śmiało pełnić na co dzień rolę mebli wypoczynkowych. W takich przypadkach, fotele rozkładane okazjonalnie mogą zamieniać się w leżanki oraz miejsca do spania dla gości.

Fotele rozkładanie występują w różnych formach i rozmiarach, jednak najchętniej wybierane są te jednoosobowe. Fotel rozkładany przeznaczony dla jednej osoby to idealne rozwiązanie do kawalerki dla singla, w której cenny jest każdy centymetr wolnej przestrzeni. W dzień fotel może pełnić tam rolę kanapy, a w nocy przeistaczać się w wygodne łóżko. Taki fotel rozkładany może występować zarówno w formie z bokami, jak i bez. To, na który się zdecydujecie powinno zależeć od waszych indywidualnych upodobań i potrzeb. Warto jednak wiedzieć, że fotel rozkładany z bokami zajmuje nieco więcej miejsca, niż ten, który boków nie posiada. 

Fotel jednoosobowy to też idealna opcja do pokoju, który spełnia wiele funkcji, np. gabinetu będącego czasem pokojem gościnnym. Jego wielofunkcyjność sprawia, że warto posiadać go w swoim domu i mieszkaniu, a szeroki wybór tych mebli pozwala każdemu na znalezienie takiego fotela, który w pełni odpowiada jego potrzebom.

Jasny fotel rozkładany do nowoczesnego wnętrzaJasny fotel rozkładany do nowoczesnego wnętrza Fot. Bonami

Fotel rozkładany do spania, czyli fotel rozkładany z pojemnikiem na pościel

Fotel rozkładany, który ma każdej nocy pełnić funkcję łóżka, powinien spełniać pewne wymagania. Przede wszystkim, musi być wygodny i odpowiednio szeroki, aby zapewniać komfortowe warunki do spania. Ponadto, taki fotel musi pasować do aranżacji wnętrza i posiadać pojemnik na pościel (jest to niezbędne szczególnie wtedy, gdy mebel ma stanąć w niewielkim pomieszczeniu).

Fotele rozkładane do spania pozwalają na zaoszczędzenie dużej ilości miejsca, jednak jego funkcjonalność w dużym stopniu zależy od komfortu jego rozkładania. Warto więc wybrać ten mebel, którego mechanizm składania i rozkładania wymaga jak najmniejszego zachodu.

Fotel rozkładany dla dziecka: idealny do pokoju dziecięcego

Fotel rozkładany może być też świetną opcją do pokoju dziecięcego lub młodzieżowego. Zazwyczaj pomieszczenia te cechują się niewielkim metrażem, a jego odpowiednie zagospodarowanie jest sprawą kluczową dla zachowania funkcjonalności wnętrza. Pokój najmłodszego domownika musi bowiem być jednocześnie sypialnią, bawialnią, gabinetem i garderobą a spełnienie wszystkich tych cech wymaga jak najlepszej logistyki.

Fotel rozkładany w pokoju dziecka to rozwiązanie idealne – w dzień może służyć za wygodną kanapę, na której właściciel pokoju będzie mógł spędzać czas sam lub z przyjaciółmi, a w nocy zamieni się w komfortowe łóżko, w którym można spokojnie przespać całą noc.

Wygodny fotel rozkładany do salonuWygodny fotel rozkładany do salonu fot. IKEA

Więcej o: