Szafy na wymiar - sposób na praktyczne przechowywanie

Szafy na wymiar pozwalają maksymalnie wykorzystać potencjał każdego wnętrza. Z ich pomocą możemy stworzyć mini garderobę pod skosem lub zorganizować praktyczną przestrzeń do przechowywania rzeczy w niewielkim przedpokoju. Strona estetyczna naszego mebla również zależy w pełni od nas - możemy nawet zdecydować się na wersję z zaprojektowanym przez nas nadrukiem. Sprawdźcie, co jeszcze warto wiedzieć o szafach na wymiar przed ich zakupem.

Szafa na wymiar - jak wybrać idealną?

Praktyczne szafy przesuwne na wymiar, szafy narożne, szafy do zabudowy - meble na miarę mogą mieć różną postać. Warto na wstępie zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania wobec tego typu wyposażenia. Szafy na wymiar świetnie nadają się do przechowywania dużej ilości rzeczy. Pozwolą oszczędzić mnóstwo czasu, który tracimy każdego dnia na poszukiwanie zagubionego przedmiotu. Możemy zdecydować się na meble wyposażone w praktyczne systemy przechowywania, które idealnie sprawdzą się w naszym domu, np. wysuwane szuflady na bieliznę, uniwersalne wieszaki na koszule, kieszenie lub stojaki na obuwie, które pozwolą zachować porządek w przedpokoju, organizery na drobne rzeczy, które chcemy mieć zawsze pod ręką. Warto pomyśleć również o oświetleniu, które ułatwi odnalezienie niezbędnych rzeczy o każdej oporze.

Szafa przesuwna na wymiar - ergonomiczny wybór

Ergonomiczne szafy przesuwne na wymiar to chętnie wybierane rozwiązanie. Wygodny sposób otwierania pozwala zaoszczędzić sporą część miejsca, co pozwala umieścić mebel w każdym zakątku domu. Szafy przesuwne na wymiar sprawdzą się zarówno w przestronnym salonie, jak również w małym pokoju dziennym czy przedpokoju. Warto jednak dopasować ich materiał i kolor do rozmiaru oraz stylu wnętrza. Jasne barwy i błyszczące powierzchnie świetnie sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach - powiększą je optycznie i dodatkowo rozświetlą. Podobny, a nawet jeszcze bardziej intensywny efekt dublowania przestrzeni osiągniemy wybierając szafy przesuwne na wymiar z lustrem. Zwierciadlane odbicie to znany trik powiększający małe wnętrza. Duże pomieszczenia pozwalają nam na znacznie większą dowolność - możemy zdecydować się na wymarzony kolor i wzór. Wybrane firmy oferują nawet szafy przesuwne na wymiar z nadrukiem, który możemy samodzielnie zaprojektować.

Ikea - szafy na wymiar z serii PAX

Szafy na wymiar z serii PAX pozwalają dopasować wszystkie szczegóły mebla do naszych indywidualnych potrzeb. Możemy samodzielnie wybrać rozmiar, sposób otwierania drzwi, rodzaj uchwytów i kolor praz zaprojektować wnętrze w taki sposób, aby jak najlepiej służyło naszym potrzebom. Prosta konstrukcja mebli sprawia, że jest to wybór bardzo uniwersalny, który sprawdzi się w każdym wnętrzu. Warto skorzystać z planera PAX, który pomoże nam krok po kroku stworzyć szafę na wymiar, jakiej potrzebujemy.

Szafa na wymiar - cena

Meble w wersji zindywidualizowanej, np. szafy na wymiar to wyposażenie wnętrza, które zostanie z nami na lata. Możemy dobrać do naszej przestrzeni mieszkalnej mebel, który spełni wszystkie nasze oczekiwania - od ogółu do szczegółu, dlatego koszt takiej realizacji będzie zawsze nieco wyższy niż w przypadku gotowej szafy. Stanowi jednak podstawę praktycznego wyposażenia domu czy mieszkania. Warto wybrać szafy na wymiar wykonane z wysokiej jakości materiałów, które będą niezawodne. Sprawdźmy każdy szczegół - zawiasy, półki, rodzaj farby, odporność lustra lub szyby, którą pokryte są drzwi. Dobra inwestycja zwróci nam się w postaci czasu, jaki oszczędzimy dzięki odpowiedniej organizacji naszej przestrzeni mieszkalnej.

Szafy na wymiar - sposób na wymarzoną garserobęSzafy na wymiar - sposób na wymarzoną garserobę Fot. agro-meble.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.