Wygodna sofa: najważniejszy element każdego salonu

Komfortowy salon nie może obyć się bez kilku elementów wyposażenia. Z nich wszystkich najważniejsza jest jednak sofa, która powinna być nie tylko efektowna, ale przede wszystkim wygodna. To od niej tak naprawdę zależy funkcjonalność salonu, w którym czas spędzają zarówno domownicy, jak i ich goście. Widać to chociażby w aranżacji salonu w pewnym wrocławskim apartamencie, w którym najważniejsze miejsce zajmuje kanapa polskiej marki Inspirium.

Odpowiednio dobrana sofa często bywa głównym punktem salonu, wokół którego toczy się życie wszystkich domowników. Co więcej, może być także najważniejszym elementem decydującym o stylu całej aranżacji. Dobrym tego przykładem jest chociażby aranżacja salonu we wrocławskim apartamencie, w której od razu rzuca się w oczy duża, wygodna szara kanapa marki Inspirium.

Projektowi aranżacji tego wnętrza przyświecała jedna myśl: docelowo miało ono stać się przyjaznym miejscem codziennego relaksu. Jak można się domyślić, efekt nie mógłby zostać osiągnięty bez pięknej i komfortowej kanapy mieszczącej zarówno domowników, jak również ich gości.

Za projekt salonu w tym apartamencie odpowiada architektka Ewa Słota z wrocławskiej pracowni Domosfera. Jak podkreśliła, inwestorom zależało na jasnym i przestronnym wnętrzu o lekkim charakterze. Z tego powodu zdecydowała się na wykorzystanie przestrzeni salonu do stworzenia oazy wypoczynku, której nikt nie będzie chciał opuszczać.

W salonie pierwsze skrzypce gra sofa Enjoy i ona właśnie zdecydowała o całej aranżacji. Otoczony zielenią mebel wręcz zaprasza do odpoczynku, najlepiej w pozycji półleżącej na elemencie w formie szezlonga. Na tej dużej sofie możemy się również wygodnie wyciągnąć lub usiąść. Bardzo praktyczny jest również szeroki podłokietnik, idealny do tego by obłożyć książkę, tablet lub magazyn. Szara tapicerka doskonale łączy się z odcieniem drewnianej podłogi i fornirowanych mebli. Z kolei z czarnymi metalowymi nogami korespondują lampy oraz stoliki kawowe

– zauważyła autorka projektu.

Welurowy narożnik to sofa dla miłośników wnętrzarskich trendówWelurowy narożnik to sofa dla miłośników wnętrzarskich trendów fot. Inspirium

Architektka zdecydowała się na wprowadzenie do salonu jednego z najbardziej popularnych modeli sof marki Inspirium, czylo sofy Enjoy. Jej wyjątkowa wygoda wynika przede wszystkim z typowego dla tej marki wypełnienia SoftLayers będącego połączeniem grubej warstwy naturalnego pierza z miękką pianką poliuretanową. Jednak projektantka dostrzegła w tej kanapie znacznie większy potencjał.

Dla mnie jako architekta bardzo ważna jest dostępność modeli 3D, które oferuje producent oraz wysoka jakość wykonania, dzięki której moi klienci będą mogli cieszyć się z mebla przez długie lata

– dodaje Ewa Słota.

Jak widać na przykładzie opisywanego przez nad salonu we wrocławskim apartamencie, wybór właściwej kanapy może przesądzić o wyglądzie i atmosferze całego wnętrza. Warto więc postawić na model, który nie tylko wyróżnia się niezwykłą estetyką, ale również wysoką jakością wykonania. Taki mebel będzie nie tylko pięknie zdobił wystrój salonu, ale też posłuży wam przez wiele lat.

Co więcej, sofy Enjoy marki Inspirium występują w różnych kolorach, dlatego każdy może dobrać dla siebie model idealnie pasujący do danego wnętrza.

Więcej o: