Jak zamienić ogród w dodatkową przestrzeń do życia?

W lecie staramy się jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Ci, którzy posiadają własne ogrody, mogą zaaranżować ich przestrzeń w ten sposób, by stały się przedłużeniem domu. Właśnie w takim celu powstała kolekcja mebli In Out stworzona przez markę Gervasoni. Firma udowadnia, że przestrzeń poza domem może być równie stylowa i wygodna, co jadalnia lub salon.

Ogród w domu, dom w ogrodzie

Latem stopniowo zacierają się granice między wnętrzem domu a ogrodem, dlatego wówczas to głównie na zewnątrz toczy się rodzinne życie. Często w wakacyjnym okresie w ogrodzie podejmujemy też swoich gości. Z tego względu, coraz większą wagę przykłada się do aranżacji przestrzeni przynależącej do domu. W trend ten świetnie wpasowała się marka Gervasoni ze swoją kolekcją In Out.

Meble wchodzące w skład kolekcji In Out wyróżniają się formami typowymi dla elementów wyposażenia domu, jednocześnie zachowując parametry wytrzymałościowe mebli przeznaczonych do ogrodu. Dzięki temu można stworzyć na zewnątrz dodatkowy „pokój wypoczynkowy” i cieszyć się w ogrodzie takim samym komfortem oraz estetyką, jak w pięknie urządzonym salonie. Jak proponuje Paola Navone, projektantka kolekcji, nadszedł czas odrzucenia sztywnego podziału na meble do domu i do ogrodu.

To nowatorskie zastosowanie form typowych dla mebli salonowych, wykorzystanie ich swoistego „języka” do stworzenia mebli ogrodowych, jest niewątpliwie efektem naturalnej skłonności Navone do przekraczania granic. Tych artystycznych i geograficznych. Stąd duża łatwość projektantki do wychodzenia poza utarte schematy. Kolekcja In Out mocno wpisuje się w filozofię marki, której styl jest kreatywną mieszanką wielokulturowych inspiracji – projektantka przywozi je z licznych podróży po świecie, nowoczesności i tradycyjnego rzemiosła.

– komentuje Karina Snuszka, prowadząca shworoom MOOD, który w swojej ofercie posiada produkty marki Gervasoni.

Kolekcja In Out marki GervasoniKolekcja In Out marki Gervasoni fot. MOOD

Niepowtarzalny klimat ogrodu

W kolekcji In Out znajdziecie aż 159 unikatowych produktów, takich jak sofy, fotele, krzesła, pufy, stoły i stoliki. Do ich produkcji wykorzystane zostały ręcznie tkane poliestery, drewno teakowe, ceramika, kamień oraz aluminium.

Wszystkie elementy kolekcji można ze sobą dowolnie zestawiać, uzyskując różne kompozycje. Warto zwrócić uwagę szczególnie na miękkie i wygodne fotele oraz pufy, które jednocześnie pełnią funkcję oświetlenia – po zmroku świecą delikatnym światłem, wprowadzając do ogrodu przytulny, intymny klimat.

Meble marki Gervasoni doskonale sprawdzą się w ogrodzie, w otoczeniu zieleni, jednak swobodnie można wykorzystywać je także w aranżacjach wnętrz pod dachem. Co więcej, ze względu na ich właściwości, mogą służyć jednocześnie do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego. To bardzo praktyczne rozwiązanie, godne nowoczesnego domu i ogrodu.

Kanapa z kolekcji In Out marki GervasoniKanapa z kolekcji In Out marki Gervasoni fot. MOOD

Więcej o: