Designerskie modele mebli do domu i biura

Aqina to miejsce, w którym znajdziemy intrygujące meble do domu i biura, będące reinterpretacją klasycznych form. Designerskie wyposażenie od wiodących projektantów to połączenie dobrego rzemiosła, wzornictwa przemysłowego i sztuki. Warszawski salon stawia wyłącznie na oryginalne projekty, wspierając tym samym utalentowanych twórców oraz ich unikatowe propozycje.

Nieprzeciętny design z bogatą historią w tle

Aqina łączy marki wyróżniające się niepowtarzalnym designem i wysoką jakością zastosowanych materiałów, które sprawiają, że meble zyskują miano luksusowych. Allermuir, Wilkhahn, Moroso, czy Narbutas to tylko niektóre firmy, których wyposażenie możemy oglądać w warszawskim salonie Aqina.

Mieści się on przy Alei Armii Ludowej 26 w Warszawie. Znajdziemy w nim propozycje firm z wieloletnią tradycją. Przykładem może być marka Knoll, której założycielka zetknęła się jeszcze z nauczaniem niemieckiej szkoły Bauhausu, dzięki czemu założenia prekursorów nowoczesnego wzornictwa, takich jak Walter Gropius znalazły swoje odbicie w ponadczasowych i oryginalnych formach mebli marki Knoll, która słynie m.in. z kultowych modeli krzeseł.

Kolejną marką, goszczącą w salonie Aqina, która może się pochwalić ciekawą historią jest Moroso. Jej tradycja sięga początku lat 50. Firma znana jest głównie z produkcji sof. Marka od lat utrzymuje najwyższy poziom, stanowi wzór dla designerów - projekty wykonują dla niej światowe sławy wzornictwa.

Miliken to z kolei marka specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości wykładzin - znajdziemy je również w salonie Aqina. Firma stawia na nowatorskie rozwiązania, które mają pomóc również naszej planecie. Obecnie wykorzystuje do produkcji przetworzone plastikowe butelki, stając się prekursorem ekologicznych rozwiązań, które dzięki wiedzy technologicznej i pomysłowości projektantów udaje się wcielić w życie także w branży wnętrzarskiej.

Wyposażenie biura z najwyższej półki

W salonie Aqinie znajdziemy także liczne propozycje mebli, które sprawdzą się w przestrzeni biurowej. Biurowiec Focus, gdzie znajduje się siedziba salonu, stanowi swoistą wizytówkę prezentowanych na parterze mebli. Wiele mieszczących się w nim biur zostało wyposażonych w biurowe meble światowej klasy marek. Ponadczasowe wyposażenie wnętrz z oferty salonu Aqina sprawdzi się zarówno w biurach, jak i w restauracjach czy hotelach, tworząc reprezentacyjną aranżację przestrzeni.

Więcej o: