Meble ogrodowe z Letniej Strefy Domoteki - przegląd

Wysokiej jakości meble ogrodowe mogą zamienić nasz przydomowy skrawek zieleni w miejsce idealnego wypoczynku. Komfortowy kształt, wysmakowana kolorystyka i wysokiej jakości materiały pomogą stworzyć strefę relaksu, o jakiej marzymy. Przyjrzeliśmy się meblom ogrodowym, które zostały wykorzystane do stworzenia aranżacji Letniej Strefy Domoteki. Co je wyróżnia?

Meble ogrodowe - letnia strefa relaksu

Ogród, taras, balkon - przestrzeń wakacyjnego wypoczynku możemy stworzyć wszędzie tam, gdzie znajdzie się przytulny kącik z odrobiną zieleni. Jednym z ważniejszych elementów, tworzących strefę, gdzie możemy się zrelaksować po ciężkim dniu pracy lub w trakcie urlopu są meble ogrodowe. To one decydują o tym, czy uda nam się zregenerować siły. Ważne, aby były one naprawdę wygodne, odpowiednio wyprofilowane i piękne! Istotny będzie również wybór odpowiedniego materiału, który zapewni meblom trwałość i pozwoli przetrwać niekorzystne warunki atmosferyczne. Potwierdzają to słowa architektki - Pauliny Grabowskiej, która zaprojektowała nadwiślańską Letnią Strefę Domoteki, gdzie mogliśmy zapoznać się z aktualnymi propozycjami mebli ogrodowych:

Urządzanie przestrzeni zewnętrznej rządzi się swoimi prawami. Meble muszą być solidne, odporne na różne warunki atmosferyczne – od deszczu po mocne słońce – i oczywiście estetyczne. Ogromny wybór takich modeli – atrakcyjnych wizualnie oraz wysokiej jakości – oferują marki dostępne w warszawskiej Domotece, dlatego właśnie tam szukałam wyposażenia. Wybrałam meble o klasycznych formach, w stonowanych kolorach, wykonane z odpornych materiałów – mam pewność, że używane przez długi czas i wiele osób, nadal będą dobrze wyglądać

- mówi architektka.

Gościnny zestaw wypoczynkowy Zoe

Grafitowy narożnik o pokaźnych rozmiarach wydaje się zapraszać nas do tego, aby zapomnieć na chwilę o wszystkich przyziemnych sprawach. Solidna konstrukcja z czarnego aluminium tworzy silną i odporną na działanie warunków atmosferycznych podstawę, a miękkie poduchy sprawiają, że możemy poczuć się we własnym ogródku jak na ekskluzywnych wakacjach. Dopełnieniem są drewniane stoliki w naturalnym odcieniu, które nieco rozjaśniają całość. Stylowa kolorystyka i prosty krój mebli świetnie nadaje się do stworzenia nowoczesnych aranżacji.

Rattanowy zestaw Cannesw klimacie retro

Zestaw Cannes zajmie nieco mniej przestrzeni niż wyżej wymieniony komplet Zoe. Rattanowa sofa, dwa fotele i stolik tworzą całość w naturalnym klimacie, który idealnie współgra z zielonym otoczeniem. Odpowiednio wyprofilowane meble pozwalają na wygodne spędzanie czasu w gronie rodziny i przyjaciół.

Rattanowy zestaw Cannes - sofa, 2 fotele, stolik/puf, Vimine Natural Wicker, Garden Space, DomotekaRattanowy zestaw Cannes - sofa, 2 fotele, stolik/puf, Vimine Natural Wicker, Garden Space, Domoteka Fot. Domoteka

Afrykański duet - krzesła z drewna tekowego

Krzesła Volta Edge to kontrastowe połączenie ciepłego odcienia drewna tekowego z czernią plecionego sznurka. Ten oryginalny duet sprawdzi np. na balkonie, gdzie z racji na ograniczony metraż nie możemy sobie pozwolić na rozłożystą sofę. Stworzy niepowtarzalny klimat, przywodzący na myśl meble z odległych zakątków globu w nieco uproszczonej, eleganckiej formie. Świetnie współgrają z surowym, drewnianym stolikiem, wykończonym sznurkową czernią.

Więcej o: