Półka na wino - idealna na domowe potrzeby

Półka na wino to element, który przyda się nie tylko znawcom tego trunku - może być także efektowną ozdobą kuchni czy pokoju dziennego. Dzięki niej znajdziemy w końcu odpowiednie miejsce na otrzymane z okazji urodzin czy zakupione w trakcie dalekiej wyprawy alkohole. Półka na wino to praktyczny i pomysłowy sposób na przechowywanie naszych zbiorów.

Półka na wino w kuchni - gdzie ją umieścić?

Kuchenne wnętrze to odpowiednia przestrzeń dla półki na wino. To pomieszczenie, które wypełnione jest domowym ciepłem. Tam przygotowywane są posiłki, a przy kuchennym stole odbywają się często najciekawsze rozmowy. Półka na wino powinna znaleźć się w widocznym miejscu - tak, abyśmy mogli podziwiać nasze zbiory z daleka. Niektóre modele pozwalają umieścić w jednej przestrzeni butelki oraz kieliszki, często w bardzo intrygującej konfiguracji. Najpopularniejsze są półki na wino wykonane z drewna lub z połączenia drewna oraz metalu. Naturalny materiał idealnie sprawdzi się w przytulnym, kuchennym wnętrzu.

Półka na wino wisząca czy stojak na wino?

Praktyczna półka na wino pomoże nam odpowiednio wyeksponować nasze domowe zbiory. Jej wielkość musi być dopasowana do powierzchni przestrzeni pomieszczenia oraz do naszych potrzeb. Możemy zdecydować się na półkę na wino, która posiada zaledwie dwa miejsca na butelki i stanowi przede wszystkim dekorację lub wybrać model, który pomieści ich co najmniej sześc. Alternatywą jest stojak na wino. Odpowiednio dobrany model pozwoli zgromadzić w jednym miejscu cała kolekcję. Półka wisząca na wino nie wytrzyma zbyt dużego obciążenia. Jeśli więc zależy nam na wyeksponowaniu większej liczby butelek, stojak sprawdzi się prawdopodobnie najlepiej.

Półka na wino biała - w skandynawskim stylu

Biała półka na wino sprawdzi się we wnętrzach, które urządzone są w skandynawskim stylu. Czysta biel tworzy doskonałe połączenie z drewnem i naturalnymi dodatkami. Powierzchnia jasnej półki na wino to dobra przestrzeń do tego, aby umieścić na niej napis. Możemy wykonać go samodzielnie, np. korzystając z szablonów lub zamówić taką usługę u wybranych producentów. Dzięki temu nasza półka na wino będzie miała swój własny, niepowtarzalny urok.

Stojak na winoStojak na wino Fot. Homebook

Więcej o: