Skrzynia na balkon: jak można ją wykorzystać?

Skrzynia na balkon to bardzo przydatny przedmiot, który może pełnić różne funkcje. Przede wszystkim, taka skrzynia świetnie nadaje się jako miejsce do przechowywania, ale odpowiednio zaaranżowana, może być też wygodną ławką. Sprawdźcie, dlaczego skrzynia na balkon jest tak potrzebnym elementem wyposażenia.

Skrzynie na balkon plastikowe czy drewniane: które wybrać?

Skrzynia na balkon jest elementem, który warto posiadać w wyposażeniu tego fragmentu mieszkania. Można wykorzystać ją jako siedzisko, uzupełniając o wygodne poduchy, a jednocześnie przechowywać w niej różne przedmioty, tworząc dodatkowy schowek. Ponadto, skrzynia może stanowić ozdobę balkonu i stanowić główny punkt aranżacji.

W sklepach znaleźć można różne rodzaje skrzyń balkonowych, jednak najpopularniejsze są skrzynie drewniane. Taka skrzynia na balkon jest nie tylko solidna, ale przede wszystkim niezwykle efektowna. Jeśli zdecydujecie się na skrzynię w kolorze surowego drewna, możecie własnoręcznie przemalować ją na dowolny kolor, dopasowując do aranżacji balkonu. Oczywiście, bez problemu znajdziecie też skrzynie już przemalowane na różne kolory. Najczęściej spotkać można skrzynie białe, idealnie wpasowujące się w styl rustykalny, prowansalski, a także skandynawski.

Innym rodzajem skrzyni na balkon są skrzynie plastikowe. Takie skrzynie są bardzo trwałe i odporne na działanie warunków atmosferycznych. Co więcej, w przeciwieństwie do skrzyń drewnianych, nie wymagają specjalnego zabezpieczenia żadnymi środkami, dlatego utrzymywanie ich w dobrym stanie jest bardzo łatwe. Skrzynie plastikowe znajdziecie w wielu rozmiarach i kolorach, toteż każdy znajdzie skrzynię idealną dla siebie.

Drewniana skrzynia na balkonDrewniana skrzynia na balkon fot. Castorama

Skrzynia na balkon z kratką: skrzynia na balkon na kwiaty

Skrzynia na balkon może pełnić też rolę kwietnika. Jeśli tego od niej oczekujecie, powinniście zdecydować się na skrzynię z kratką, po której mogą piąć się łodygi i gałązki. Tego typu skrzynie występują w różnych wersjach kolorystycznych i mogą być wykonane z różnych materiałów. Najbardziej naturalnie, a zarazem efektownie, wyglądają skrzynie na balkon z kratką stworzone z drewna. Z ich pomocą można na własnym balkonie stworzyć namiastkę ogródka.

Skrzynia na balkon szara: skrzynia z technorattanu

Coraz częściej spotkać można także skrzynie na balkon wykonane z technorattanu, przeważnie w odcieniach szarości. Taka skrzynia na balkon doskonale pasuje do innych mebli z tego materiału, wraz z którymi może stworzyć całkiem przyjemną i neutralną aranżację.

Skrzynia na balkon z technorattanu ma właściwości podobne do skrzyń plastikowych, dlatego warto zastanowić się nad jej wyborem. Ich niebanalny wygląd ma wielu zwolenników i świetnie wygląda w połączeniu z metalowymi elementami (np. balkonową barierką) oraz szarą lub białą elewacją budynku.

Pojemna skrzynia ogrodowa na balkonPojemna skrzynia ogrodowa na balkon fot. OBI

Więcej o: