Nowoczesna meblościanka - jakie są jej zalety?

Meblościanka nadal przywodzi na myśl pomieszczenia umeblowane w dawnym, mało atrakcyjnym stylu. Na szczęście nowoczesna wersja mebli o tej samej nazwie ma zupełnie inny wygląd, który może skusić miłośników stylowych i praktycznych elementów wyposażenia. Jakie są zalety nowoczesnej meblościanki? Sprawdźcie.

Meblościanka do salonu w nowoczesnym wydaniu

Ciężkie, przytłaczające meble, wypełniające po brzegi salonową przestrzeń, nazywane dawniej meblościanką to już przeszłość. Dziś staramy się urządzić pomieszczenia w taki sposób, aby były one jak najbardziej przestronne, jasne i wygodne. Nowoczesna meblościanka to najczęściej zestaw prostych w formie mebli, które możemy ustawiać w dowolnej konfiguracji, w zależności od potrzeb. Gładkie fronty mebli tworzą wspólnie ciekawą kompozycję, przypominającą współczesną instalację. Wybierając meblościankę do salonu, warto zdecydować się na zestaw, w którym znajdzie się odpowiednie miejsce na telewizor i na książki. W małym pomieszczeniu sprawdzą się wiszące witryny, które nie zabiorą cennej przestrzeni.

Nowoczesna meblościanka: czarna czy biała?

Meblościanka świetnie prezentuje się zarówno w bieli, jak i w czerni. Te kontrastowe barwy nadają jej nowoczesnego wyglądu. W małych pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się jasne kolory. Białe, błyszczące fronty mebli powiększą i rozświetlą optycznie przestrzeń. Czarna meblościanka sprawdzi się natomiast w większych wnętrzach. Modne i stylowe połączenie stanowią czarne, matowe fronty z elementami w kolorze złotego drewna. Takie zestawienie sprawia, że powierzchnia meblościanki staje się bardziej urozmaicona i uniwersalna - pasuje zarówno do minimalistycznych, jednobarwnych elementów wyposażenia, jak również do tych, które posiadają drewniane wykończenie. Warto także rozważyć wybór meblościanki, która składa się z kilku różniących się kolorem elementów. Kompozycja składająca się z wielu kolorów, np. szarości, bieli i czerni to zestaw, który nie jest może najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem, ale z całą pewnością przykuwa uwagę.

Biała meblościanka z elementami w kolorze naturalnego drewnaBiała meblościanka z elementami w kolorze naturalnego drewna Fot. BRW

Meblościanka z szafą do sypialni

Sypialnia to miejsce, w którym musi się znaleźć pojemna szafa. Wybierając meblościankę do sypialni, zwróćmy szczególną uwagę na kwestię praktyczną. Warto zdecydować się na zestaw, który pomieści czyste zestawy pościeli, koce, poduszki i kołdry dla naszych gości czy ubrania, których ze względu na ograniczoną przestrzeń nie możemy przechowywać w garderobie. Meblościanka do sypialni powinna być dopasowana kolorystycznie do stylu wnętrza. W przestrzeni relaksu doskonale sprawdza się biel, która działa kojąco na nasze zmysły i dobrze zgrywa się z często wybieranymi do sypialni barwami ścian w kolorach pastelowych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.