Jak dobrać uchwyty do szafek?

Uchwyty do szafek mogą odmienić przestarzały wygląd naszych mebli. Sprawiają, że nabierają one nowego charakteru. Możemy dobrać uchwyty do szafek, które stworzą spójną całość z wybranym meblem lub wyróżnią się oryginalnym kształtem czy barwą. Podpowiadamy, jakie uchwyty wybrać do naszego domowego wnętrza.

Wygodne uchwyty do szafek wiszących

Uchwyty do szafek wiszących powinny być przede wszystkim wygodne, poręczne i trwałe. Tak, aby ich otwieranie nie wymagało od nas większego wysiłku. W tej roli sprawdzą np. jedne z najpopularniejszych uchwytów do szafek, czyli podłużne relingi. Są bardzo uniwersalne, ich prosta forma świetnie pasuje szczególnie do nowoczesnych aranżacji. Metalowe uchwyty relingowe są również bardzo trwałe i eleganckie, dostępne przede wszystkim w popularnych odcieniach srebra, starego złota, miedzi czy grafitu, błyszczącej lub matowej czerni. Nietrafionym rozwiązaniem dla wiszących mebli jest wybór uchwytów do szafek w formie gałki. Takie uchwyty mogą prezentować się ciekawie, jednak będą mało poręczne w przypadku mebli, do których musimy specjalnie sięgać, aby je otworzyć.

Uchwyty do szafek białe - do jakich mebli pasują?

Białe uchwyty do mebli są delikatne i urokliwe. Jeśli dobierzemy je do białych mebli, wtopią się w tło, dając wrażenie jednolitej plamy barwnej. Białe uchwyty do szafek o prostym kształcie sprawdzą się w przypadku mebli minimalistycznych, porcelanowe uchwyty czy gałki z malowanym wzorem kwiatowym będą zaś piękną ozdobą mebli klasycznych, szczególnie białych lub szarych. Ciekawie zaprezentują się również uchwyty łączące biel ze złotem lub srebrem - to bardzo elegancki wybór do kuchni albo salonu.

Oryginalne uchwyty do szafek retro

Uchwyty do szafek w stylu retro to wybór, który może wprowadzić do naszych mieszkań ducha minionych lat. Jeśli bliskie nam są elementy z nutką sentymentalizmu, taki detal z pewnością przypadnie nam do gustu. Dekoracyjne uchwyty do szafek wykonane z mosiądzu z roślinnym motywem, oryginalne drewniane lub ceramiczne gałki do mebli albo wygodne, skórzane paski - wybór jest naprawdę duży. Uchwyty do szafek retro będą pasować do tradycyjnych kształtów mebli, ale sprawdzą się również jako niebanalna ozdoba minimalistycznych form, które chcemy urozmaicić.

Uchwyty do szafek czerwone

Pomysłowe uchwyty do szafek mogą się wyróżnić oryginalną formą, albo zabłysnąć kolorem, np. czerwienią, która będzie widoczna na naszych meblach z daleka.To odważny i mało uniwersalny wybór, jednak dobrze dopasowany do odcieni mebli, nada nową energię przestarzałym formom, które wymagają odświeżenia. Uchwyty do szafek czerwone będą doskonale pasować do szarych czy białych mebli. Możemy zdecydować się na drewniane lub ceramiczne gałki do szafek w tym kolorze albo wybrać mieniące się w słońcu kryształki. Taki detal na pewno odmieni wygląd naszych komód i regałów.

Uchwyty do szafek dziecięce

Dziecięce uchwyty do szafek powinny przede wszystkim podobać się naszemu maluchowi. Warto zdecydować się na formę i kolor, który sprawi mu radość. W ofercie sklepów internetowych znajdziemy niezliczone przykłady uchwytów do szafek w kształcie zwierzątek, piłeczek czy serduszek. Ciekawym pomysłem jest również dobór różnokolorowych uchwytów do komody z szufladami - dzięki temu otrzymamy efekt barwnej tęczy. Idealnym tłem dla takich uchwytów jest biała szafka, na której będą one dobrze widoczne.

Oryginalne gałki, przypominające lizaki z dzieciństwaOryginalne gałki, przypominające lizaki z dzieciństwa Fot. regalka.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.