Eleganckie szafki i półki RTV

Półki RTV są miejscem, gdzie możemy bezpiecznie ustawić nasz domowy sprzęt. Pomogą nam zorganizować elegancki i wygodny kącik telewizyjny. Zestaw szafek i półek RTV pomieści sprzęty i nieestetyczne kable. To dobry sposób na zachowanie porządku w reprezentacyjnej przestrzeni salonu.

Półki RTV wiszące w futurystycznym stylu

Dobrym sposobem na przechowywanie sprzętu jest wybór półek RTV umieszczonych na panelu (np. aluminiowym). Takie rozwiązanie pomoże oszczędzić sporą część miejsca - w przeciwieństwie do ciężkich mebli, zajmują one minimalną ilość przestrzeni. Półki RTV wiszące dają ciekawy efekt wizualny w futurystycznym stylu. Sprawdzą się w nowocześnie zaaranżowanych mieszkaniach. Możemy zdecydować się na powieszenie jednej lub kilku półek RTV, na których umieścimy np. dekoder, odtwarzacz dvd czy inne elementy, stanowiące część naszego kina domowego.

Nowoczesna półka RTVNowoczesna półka RTV Fot. AGATA

Szklane półki na sprzęt RTV - uporządkuj kable

Wyżej omawiane półki RTV umieszczone na panelu mogą być wykonane z różnych materiałów. Jednym z ciekawszych tworzyw jest szkło hartowane. Przezroczyste półki RTV, na których spoczywa sprzęt, dają intrygujący efekt lewitowania umieszczonych na nich elementów. Wrażenie będzie jeszcze silniejsze, jeśli zdecydujemy się wybrać podtrzymujący je panel w kolorze białym. Dodatkową zaletą półek RTV na panelu jest możliwość ukrycia kabli, które często stwarzają największy problem w trakcie domowych porządków.

Tradycyjne szafki i półki ścienne na sprzęt RTV

Szafki i półki ścienne na sprzęt RTV w tradycyjnej formie mają także swój niepowtarzalny urok. Czasem warto zdecydować się na naturalny materiał. Półka RTV wykonana z drewna sprawdzi się w pomieszczeniach urządzonych w stylu skandynawskim, klasycznym czy retro. Ciekawym połączeniem materiałów może być zestawienie drewnianego blatu z metalowymi elementami. Ten surowy nieco duet świetnie wpisuje się w styl pomieszczeń o charakterze industrialnym. Szafka pod telewizor w stylu retro powinna mieć charakterystyczne, skierowane na boki nóżki, które mają w sobie urok dawnych lat, zaś półka RTV w nowoczesnej formie świetnie zaprezentuje się w błyszczącej odsłonie, np. w czerni lub bieli.

Więcej o: