Grzybobranie - konkurs dla projektantów.

Fundacja Form i Kształtów zaprasza projektantów do udziału w konkursie na Obiekt Leśny organizowanym w ramach projektu Grzybobranie.

Tematem z jakim mają za zadanie zmierzyć się projektanci jest jesienne grzybobranie. Forma i materiały, z których zostaną wykonane prace, są dowolne.

Autorzy zwycięskich projektów otrzymają nagrodą pieniężną w wysokości 1000 pln umożliwiającą ich realizację. Następnie gotowe już instalacje zaprezentowane zostaną 25 września w Parku Kultury w Powsinie podczas Grzybobrania wspólnie z pracami uznanych już projektantów takich jak m.in. Nina Braun, Marta Niemywska, Magdalena Frankowska, Mysikrólik czy La Polka. Zwycięskie projekty będzie można również zobaczyć w przygotowanym specjalnie na tę okazję Małym Atlasie Grzybów.

Konkurs na Obiekt Leśny to szansa na zaprezentowanie swoich pomysłów z pogranicza designu, sztuki i hobbistycznego rękodzieła wspólnie, poddanie ich fachowej ocenie oraz krytyce ekspertów. Prace konkursowe oceniać będzie jury w składzie: Małgorzata Żmijska (Łódź Design), Lidia Pańków (Wysokie Obcasy), Tomasz Rygalik (Studio Rygalik), Łukasz Drgas (Magazyn Praga) i Iza Rutkowska (Fundacja Form i Kształtów).

Termin nadsyłania prac upływa 24 sierpnia.

O grzybobraniu

W gąszczu traw tekturowe grzyby, na drzewach wełniana jemioła, między gałęziami migoczące świetliki, a na niebie pluszowa chmura. 25 września podczas Grzybobrania Fundacja Form i Kształtów zamieni Park Kultury w Powsinie w las pełen bajkowych instalacji.

Przy wejściu do lasu rozdane zostaną mapy, atlasy grzybów oraz koszyki. Zbierając tekturowe grzyby niespodziewanie będzie można natknąć się na leśne instalacje. Inaczej niż w tradycyjnych przestrzeniach wystawienniczych, trzeba będzie zachować czujność, aby niczego nie przeoczyć. Nikt przecież nie wie, gdzie poszczególni projektanci zapragną ulokować przygotowane na Grzybobranie instalacje i czy w trakcie trwania "wystawy" niespodziewanie nie zmienią one swojego położenia.

Uciekając od szablonowych rozwiązań, wbrew prostym skojarzeniom, Fundacja Form i Kształtów postanowiła zaprezentować sztukę użytkową w nieoczywistym dla niej kontekście. Źródłem inspiracji dla ostatniego projektu Fundacji było grzybobranie, a tematem z jakim mieli zmierzyć się zaproszeni do współpracy projektanci - polska jesień. Wśród prac ukrytych między drzewami będzie można odnaleźć instalacje m.in. Niny Braun, Marty Niemywskiej, Mysikrólika, Magdaleny Frankowskiej i La Polki. Obok uznanych już projektantów las wypełnią projekty wyłonione w drodze konkursu na Obiekt Leśny, które oceniać będzie jury w składzie: Małgorzata Żmijska (Łódź Design), Tomek Rygalik (Studio Rygalik), Lidia Pańków (Wysokie Obcasy), Łukasz Drgas (Magazyn Praga) i Iza Rutkowska (Fundacja Form i Kształtów).

Grzybobranie - 25 września - godz. 12:00 -18:00 - Park Kultury w Powsinie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.