Mieszkanie studenckie po skandynawsku?

Kto nie chciałby zamieszkać w takim mieszkanku?

Studenckie mieszkanka bardzo często bywają szare i bez polotu. Aby uatrakcyjnić lokum dla studenta naprawdę nie potrzeba wiele. Przykładem może być ta aranżacja, która udowadnia, że wnętrze nie potrzebuje ani kłopotliwych remontów, kosztownych mebli lub dodatków.

Skandynawski styl w wynajmowanym mieszkaniu może się okazać najatrakcyjniejszym i równocześnie najtańszym rozwiązaniem. Kluczem do tego stylu jest biel, która panuje w całym mieszkaniu. Jeżeli dorzucimy do tego proste, drewniane meble, które możemy kupić w IKEA, oraz kolorowe wyraziste dodatki, osiągniemy ciekawą, ale też niezwykle uniwersalną aranżację.

Ściany i sufity, meble i podłoga są całkowicie neutralne. Stanowią one tło dla dodatków w bardziej intensywnych i wyrazistych kolorach. To właśnie dzięki nim, białe wnętrza nie wydają się tak bardzo surowe i obce. W studenckiej sypialni taką rolę pełni kolorowa poduszka czy pościel w pomarańczowe plusiki. W salonie połączonym z kuchnią , intrygującymi dodatkami są kolorowe dywaniki czy wzorzyste poduszki.

Konsekwentnie dobierając kolory i wzory, unikając ciężkich i trudnych w aranżacji mebli, możemy stworzyć ładne i przyjemne mieszkanie w modnym stylu.

kokopelia

Zobacz także:

Skandynawski design z polskich sklepów

Pomysły do małych wnętrz do Ikea- Hit czy Kit

Urządzamy małe wnętrza- schowane łóżka!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.