Crayon Hotel czyli patchwork w hotelu

Niecodzienne patchworkowe połączenie materiałów, kolorów i faktur gwarantuje paryskiemu hotelowi Crayon nowoczesny i kreatywny wygląd.

Patchworkowy koncept

Hotel Crayon to nowy paryski hotel zaprojektowany przez francuską projektantkę Julie Gauthron.

Hotel ma do zaoferowania 27 pokoi, z czego każdy zaskakuje świeżością, energią i po prostu nietuzinkowym projektem wnętrza. Unikatowe i często kontrastujące desenie nadają wnętrzom hotelu niezwykłego uroku, który wyróżnia je na tle innych paryskich realizacji. To hotel , w którym paski, kropki, kratki żyją w harmonii ze sobą a kolorowanki uatrakcyjniają elegancką tapetę.

Niezwykłe wnętrza

Dla wielu klientów hotel Crayon może się wydawać zbyt przeładowany różnorodnością stylów i kolorów. Patchworkowa koncepcja aranżacji ma być bogata i trudna na pierwszy rzut oka. Przykładem tego może być  aranżacja jednej z łazienek . Ściany pomieszczenia zostały pomalowane na złamany odcień bieli, jednak owo przeładowanie przejawia się w ilości. Pięć luster oraz cztery lampy- to wszystko na jednej ścianie tworzy nieregularną i skomplikowaną kompozycję.

Przykładowy pokój hotelu Crayon to kocioł wzorów, kolorów i faktur. Uwagę od razu przykuwa ścianka za łóżkiem, która pokryta została połyskliwymi stalowymi płytkami. Niektóre z nich mają wybite, wypukłe kółeczka, więc ściana lśni się i specyficznie odbija światło.

Pozostałe ściany pokoju zostały pokryte paskami różnorodnych tapet. Jeżeli dorzucimy do tego długie, staromodne zasłony w kwiecisty wzorek i nowoczesny dywan oraz sześć oprawionych luster - robi się już tłoczno. Ale to właśnie na tym pozornym bałaganie w kompozycji polega cały urok hotelu Crayon.

Wizja projektantki

W szalonej wizji Gauthron pojawiają się również meble, które stanowią kompletny miszmasz stylów i klimatów. Obok gustownych, drewnianych mebli możemy dostrzec lampę o nowoczesnej formie czy dywan z modnym, geometrycznym wzorkiem.

Julie Gauthron w swoim projekcie hotelu Crayon zaprezentowała wręcz poetycką swobodę aranżacji a zadziwiające zestawienia łamią zasady, których w większości staramy się przestrzegać. Największą zaletą projektu można dostrzec w patchworkowych łączeniach, które stają się dla użytkownika intrygujące a docelowo są też dla nich źródłem inspiracji. Łamiąc standardy kompozycyjne, Gauthron popycha nas do podejmowania wyzwań we własnych projektach.

zdjęcia >>

kokopelia

Zobacz także:

Sleepbox- pokój do snu w przestrzeni publicznej

Hotel w przyczepce

Kiedy kobieta projektuje

Więcej o: