Otwarcie Concordia Design i School of Form

Patricia Urquiola i Patrizia Moroso w Poznaniu z okazji otwarcia Concordia Design i School of Form

Concordia Design mieszcząca się w zabytkowym budynku starej drukarni przy ul. Zwierzynieckiej 3 w Poznaniu, będzie pełniła rolę wielkopolskiego centrum designu z przestrzenią do organizacji wystaw, premier i warsztatów.  Działać tu będzie również inkubator młodych firm z branż kreatywnych.

Kolejną instytucją otwieraną w Poznaniu jest School of Form, prywatna szkoła projektowania, której dyrektor kreatywną została Lidewij Edelkoort, uznawana za jedną z najlepszych w świecie trend forecasterów.

"Designing the future" to wydarzenie otwierające obie instytucje.  Podczas trzech dni będzie można uczestniczyć w wystawach, konferencjach i warsztatach.

Od 24 do 26 listopada trwać będzie w Poznaniu święto designu - "Designing the future" ("Projektowanie przyszłości"). Okazją do świętowania jest otwarcie Concordia Design- pierwszego w Polsce centrum designu i kreatywności dla biznesu, oraz rozpoczęcie działalności School of Form- nowoczesnej uczelni projektowania. Honorową patronką wydarzenia jest Lidewij Edelkoort.

Główną atrakcją będzie wystawa "The Mothers of Invention" pierwszy wspólny projekt Patricii Urquioli i Patrizii Moroso pod opieką kuratorską Lidewij Edelkoort. Widzowie będą mogli zapoznać się z pracami każdej z projektantek , a także zobaczyć co powstało z połączenia ich talentów.

Podczas poznańskiego święta designu można będzie też obejrzeć wystawy "Polish Design" oraz "Comforty - Real Industry" poświęcone nowoczesnym meblom . Odbędzie się także konferencja "Designing the future" poświęcona budowaniu strategii firm i innowacji opartej o design, najnowszych trendach oraz nowoczesnych materiałach stosowanych w designie i architekturze.

Ciekawą propozycją są otwarte warsztaty designu dla dzieci i dorosłych. Pod okiem projektantów i specjalistów każdy będzie mógł uszyć wymarzoną torebkę, skonstruować stołek, zaprojektować okładkę zeszytu.

Udział we wszystkich imprezach jest bezpłatny.

Zdjęcia >>

Więcej o: